امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52347
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، در جلسه هیئت عمومی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، در جلسه هیئت عمومی دیوان طی سخنانی اظهار داشت: تقدیر و سپاس خود را نسبت به همه رزمندگان بزرگواری که با حضور مخلصانه خود در میدان‌های جهاد و مبارزه، در دفاع از کیان اسلام و کشور افتخار آفریدند، تقدیم می‌داریم.

وی گفت: روز سی ویکم شهریورماه 1359 یادآور حمله عنصری خبیث و سرسپرده است که با مأموریت از سوی اجانب و دشمنان، ضمن یورش گسترده هوایی و زمینی به کشور عزیزمان ایران درپی ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی بود، درحالیکه به رغم پشتیبانی کشورهای منطقه و غرب، طی هشت سال دفاع مقدس نتوانست به کوچکترین آرزوی خود دست یابد و حتی یک وجب از این سرزمین پاک را از آن جدا سازد.

رئیس دیوان عدالت اداری سه عامل مهم در پیروزی و موفقیت رزمندگان را ایمان و اعتقاد آنها در مبارزه، رهبری حضرت امام خمینی(ره) و حمایت و پشتیبانی مردم دانست و افزود: اولین عامل که موجب موفقیت رزمندگان ما شد، عامل اعتقاد و ایمان آنها بود و اینکه آنها این دفاع را جهاد فی سبیل الله می‌دانستند.

وی عامل دوم را رهبری امام راحل رضوان الله تعالی علیه دانست که با توکل به خداوند متعال و آموزه‌های قرانی در نیل به هدف، ثابت قدم و راسخ بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری درباره عامل سوم این پیروزی نیز تاکید کرد: حضور چشمگیر و پشتیبانی آحاد ملت، عامل سوم پیروزی در این دفاع بود.

وی افزود: انواع حمایت‌های معنوی و مادی ملت که در دفاع مقدس تبلور یافت، همچنین تحمل صبر شکیبایی خانواده‌های معظم رزمندگان شهدا، جانبازان و آزادگان و همه کسانی که در این دفاع نقشی داشتند، موجب خلق حماسه‌ای شد که یا نمی‌توان در تاریخ برای آن مشابهی یافت، یا موارد مشابه آن اندک و انگشت‌شمار است.

وی در ادامه با اشاره به جمله حضرت امام خمینی(ره) در تقدیر و تشکر از ملت گفت: به واسطه خلق چنین حماسه‌ای بود که حضرت امام(ره) ملت شریف این سرزمین و مردم انقلابی آن را از ملت زمان رسول الله(ص) و حضرت امیرالمومنین(ع) برتر شمردند.

رئیس دیوان عدالت اداری با بیان این مطلب که انتظار این است که همه مسئولان و کارکنان دستگاه‌ها قدردان حماسه‌آفرینان باشند و سعی کنند، بخشی از دین خود را به این عزیزان ادا کنند، تاکید کرد: ما به شهدا، خانواده‌های آنان و همچنین ایثارگران و جانبازان بسیار بدهکاریم چرا که اگر ایثار، جانفشانی، آزادگی و شهادت آنان نبود، هرگز نمی‌توانستیم امروز به این افتخارات در کشور دست یابیم. آنها در هر افتخاری که امروز در کشور شاهد آن هستیم، شریک هسند.

حجت‌ الاسلام و المسلمین منتظری با تأکید بر اینکه اگر زمینه‌ها را آنان فراهم نمی‌کردند، دشمن قطعا اجازه و فرصت دستیابی به پیشرفت و تعالی را به کشور ما نمی‌داد، اظهار داشت: همه آنچه که ما امروز از امنیت، تعالی، پیشرفت و ثبات سیاسی داریم، مدیون ایثارگری فرزندان این کشور در عرصه دفاع مقدس است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک آغاز مهر و فصل آموزش و پرورش گفت: پایه و اساس تعالی و پیشرفت هر کشوری علم و دانش است، چندانکه قرآن کریم و آموزه‌های دینی ما نیز دو عنصر مهم یعنی علم و تزکیه را در کنار هم قرار داده و بر آن تاکید دارد.

رئیس دیوان عدالت اداری با بیان این نکته که آموزش باید توام با پرورش فکری و در چارچوب تعالی  معارف اسلامی باشد، خاطرنشان کرد: متأسفانه ما باید به این حقیقت تلخ اعتراف کنیم که آنگونه که شایسته نظام اسلامی است در امر فرهنگ و آموزش و پرورش موفق نبوده‌ایم.

وی افزود: علت برخی از آسیب‌هایی که ما در جامعه بویژه نزد نوجوانان و جوانان شاهدیم، این است که مسوولان آموزش و پرورش برای پرورش فرزندان این مرزوبوم به اندازه آموزش آنها سرمایه‌گذاری و هزینه نکرده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار