امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52354
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی از تلاش‌های روسیه برای حل و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی از تلاش‌های روسیه برای حل و فصل بحران در سوریه صرفا از راه‌های سیاسی-دیپلماتیک حمایت کرده و خواستار تحقق توافقات صورت گرفته بین روسیه و آمریکا در خصوص نابود سازی تسلیحات شیمیایی در سوریه شدند.

این مطلب در بیانیه مشترکی که در پایان نشست سران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی که روز گذشته در شهر سوچی روسیه برگزار شد، مورد تاکید قرار گرفته است.

در این بیانیه آمده است: کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی از تلاش‌های روسیه برای حل و فصل بحران در سوریه صرفا از راه‌های سیاسی-دیپلماتیک، از جمله تحقق توافقات 14 سپتامبر در ژنو بین وزرای خارجه روسیه و آمریکا در مورد نابودی تسلیحات شیمیایی موجود در این کشور حمایت می‌کنند و معتقدند که تحقق این طرح به وظیفه مهم نابودی تمامی تسلیحات شیمیایی موجود در جهان کمک خواهد کرد. 

رهبران کشورهای پیمان امنیت جمعی همچنین تاکید کردند که گفت‌وگوهای سیاسی بین طرف‌های مناقشه در سوریه بدون هیچ پیش شرطی تنها راه حل مشکلات داخلی در این کشور و حل و فصل بحران سوریه است.

در بیانیه مشترک نشست سران سوچی آمده است: کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی خواستار حل و فصل سریع بحران سوریه توسط خود سوری‌ها و از طریق آغاز مذاکرات سیاسی گسترده بین دولت سوریه و مخالفان بدون هیچ پیش شرطی بر اساس توافقات ژنو سال 2012 شدند.

کشورهای روسیه، بلاروس، ارمنستان، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان و ازبکستان عضو سازمان پیمان امنیت جمعی هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار