امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52357
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «ژنرال حمید گل» رئیس سابق سرویس اطلاعاتی پاکستان گفت که از بین 30 گروه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «ژنرال حمید گل» رئیس سابق سرویس اطلاعاتی پاکستان گفت که از بین 30 گروه مختلف طالبان، 25 گروه موافقت کرده‌اند تا پای میز مذاکره با دولت حاضر شوند.

به گفته وی، تنها پنج گروه که از سوی هند و اسرائیل و آمریکا حمایت می‌شوند مخالف پیشنهاد مذاکره هستند.

این ژنرال پاکستانی با تأکید بر لزوم اجرای تصمیم احزاب این کشور برای آغاز مذاکرات با طالبان، تصریح کرد که پاکستان با گام گذاشتن در مسیر صلح می‌تواند توطئه دشمنان کشور را خنثی کند.

* تشکیل کمیته نظارتی طالبان

در همین حال، گزارش دیگری حاکی از آن است که گروه شبه‌نظامی «تحریک طالبان پاکستان» برای پیشبرد روند مذاکره با دولت، کمیته نظارتی تشکیل داده است.

این کمیته که متشکل از گروه‌های مختلف شبه‌نظامی است به‌ دقت تماس‌های برقرار شده بین 2 طرف را ارزیابی کرده و بدین ترتیب کارآیی این روند را افزایش می‌دهد.

این تصمیم در جلسه مشترکی که با حضور نمایندگان همه گروه‌های طالبان در «وزیرستان شمالی» رخ داد اتخاذ شد.

به نوشته روزنامه «نیوز» پاکستان، در این جلسه افرادی چون «سراج‌الدین حقانی» رهبر «شبکه حقانی»، «حکیم‌الله محسود» رهبر تحریک طالبان، «خالد» رهبر تحریک طالبان در وزیرستان شمالی، فرمانده «خالد عمر»، فرمانده «ابو زبیر»، «مولانا عبدالناصر»، «عصمت‌الله معاویه»، «مولوی فقیرالله»، «مولانا سعید»، فرمانده «عبداللطیف»، فرمانده «شاهین»، فرمانده «عبدالرحمن»، فرمانده «عمر خالد خوریانی»، فرمانده «جمشید انصاری» و فرمانده «اسامه غزنوی» شرکت داشتند.

به گفته منابع آگاه، این کمیته نه تنها تماس‌های شبه‌نظامیان با دولت را کنترل می‌کند بلکه بر سایر فعالیت‌‌های شبه‌نظامیان نیز نظارت خواهد داشت.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها