امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52360
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس به نقل از «شینهوا»، قرار است حامد کرزی فردا بنا به دعوت رسمی «زى جین پینگ» رئیس جمهور چین به این کشور سفر ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس به نقل از «شینهوا»، قرار است حامد کرزی فردا بنا به دعوت رسمی «زى جین پینگ» رئیس جمهور چین به این کشور سفر کند.

«هونگ لی» سخنگوی وزرات امور خارجه چین در یک کنفرانس خبری با اعلام این مطلب گفت: رئیس جمهور افغانستان علاوه بر دیدار با مقامات چینى، در مراسم افتتاحیه انجمن اقتصادى اروپا- آسیا موسوم به «E.A.E.F» نیز شرکت خواهد کرد.

این دومین سفر رئیس افغانستان در مدت 2 سال گذشته به چین است، وی خردادماه سال گذشته نیز به چین سفر کرده بود. تاکنون جزئیات بیشتری در خصوص این سفر از سوی مقامات افغان منتشر نشده است.

«عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان نیز 2 روز پیش در رأس هیئت پارلمانی این کشور به منظور شرکت در کنفرانس «بزرگداشت روز جهانی صلح» به چین سفر کرده بود.

وی در سخنرانی خود در این کنفرانس تصریح کرد که مردم افغانستان هنوز هم درگیر پدیده شوم جنگ هستند که به همین دلیل فرد فرد ملت افغانستان اعم از زنان و کودکان، تشنه صلح و امنیت هستند.

رئیس پارلمان افغانستان افزود: افغانستان با پیوستن به سازمان ملل متحد و الحاق به اکثر کنوانسیون‌ها و موافقتنامه‌هاى بین‌المللى، همیشه به عنوان کشوری صلح‌دوست در عرصه بین‌المللى حضور داشته است.

کنفرانس 2 روزه بزرگداشت روز صلح در شهر «کونمینگ» چین، به منظور آموزش براى صلح و هماهنگى براى پیروزى برگزار شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار