امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52362
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، نیروهای امنیتی مصر در استان شرقیه اعلام کردند که «احمد فهمی» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، نیروهای امنیتی مصر در استان شرقیه اعلام کردند که «احمد فهمی» یکی از رهبران اخوان المسلمین و رئیس مجلس شورای منحل شده مصر به اتهام تحریک برای خشونت بازداشت شده است.

پیشتر نیز بعد از صدور حکم ممنوعیت فعالیت گروه اخوان المسلمین در سراسر مصر و مصادره اموال این گروه، نیروهای امنیتی «محمد عطیه» رئیس دانشگاه «الزقاقیق» را بازداشت کرده بودند.

از سوی دیگر حزب سلفی «نور» مصر اعلام کرد که با توجه به نزدیک شدن به طرح پیش‌نویس تعدیل قانون اساسی مصر اگر کمیته پنجاه نفره قانون اساسی به خواسته‌های این حزب توجه نکند، حزب نور قانون اساسی را تحریم خواهد کرد.

«یاسر البرهامی» رئیس جریان سلفی مصر اعلام کرد که حزب نور و جریان سلفی به برخی تعدیل‌هایی که مربوط به ادیان اسلامی است اعتراض دارد زیرا این تعدیل‌ها تنها به ایجاد تغییراتی در بندهای مربوط به شریعت اسلامی منجر می‌شود.

وی تأکید کرد که الازهر نیز هشدار داده که در صورتی که کمیته پنجاه نفره به این خواسته‌ها توجه نکند از کمیته کناره گیری خواهد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها