امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52363
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه امروز، سه شنبه فعالیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه امروز، سه شنبه فعالیت دیپلماسی خود در مباحثات سیاسی در جریان شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک را آغاز می‌کند. مهمترین موضوع مذاکراتی که لاوروف طی این هفته در آن شرکت دارد، سوریه و بخصوص حل مناقشه در این کشور از طریق عملی سازی طرح واگذار کردن کنترل تسلیحات شیمیایی موجود در سوریه به سازمانهای بین الملل خواهد بود.

مشکل سوریه در واقع در مرکز توجه «هفته وزیران» در مجمع عمومی قرار دارد، ولی بخش اصلی مذاکرات دوجانبه و چندجانبه وزیر خارجه روسیه در سازمان ملل بر مسئله اقدامات عملی برای تحقق طرح نابودسازی تسلیحات شیمیایی در سوریه در راستای حل و فصل مناقشه در این کشور متمرکز خواهد بود. 

لاوروف در نخستین روز حضور خود در نیویورک با "جان کری" همتای آمریکایی خویش دیدار و به بررسی پیش‌نویس قطعنامه برای شورای امنیت در رابطه با سوریه (که از سوی آمریکا، انگلیس و فرانسه تهیه شده است) می پردازد.

در همین روز وزیر خارجه روسیه با "ویلیام هیگ" همتای انگلیسی خود ملاقات خواهد کرد که باز هم سوریه در مرکز مذاکرات طرفین قرار خواهد داشت.

علاوه بر این لاوروف با "اخضر ابراهیمی" نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه نیز دیدار خواهد کرد که این دیدار ممکن است بصورت سه جانبه و با حضور جان کری صورت بگیرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها