امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52385
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 64
مجید محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ درباره اقتضائات نرمش قهرمانی که ...

مجید محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ درباره اقتضائات نرمش قهرمانی که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده است آن را یک استراتژی، تاکتیک و خط مشی برای حضور در عرصه بین‌الملل عنوان کرد و اظهار داشت: برداشت ما از نرمش قهرمانانه همان قول لیّنی است که در قرآن کریم آمده است.

دبیرکل حزب آزادی نرمش قهرمانانه را برای حضور مقتدرانه در عرصه بین‌الملل عنوان کرد و ادامه داد: این قول لیّن با اتکا و ایمان به خدا و همچنین سرمایه عظیم اجتماعی ایرانیان فراهم شده است.

وی تصریح کرد:‌ می‌توان نرمش قهرمانانه را زبان جدیدی برای ارائه اسلام جهانی به دنیا مطرح کرد چرا که تاکنون اسلام منطقه‌ای بوده است.

محتشمی اسلام جهانی را آشکارکننده و مبین اسلام رحمانی توصیف کرد که با اتکا به اندیشه توحیدی و رعایت کرامت انسانی همراه است و بر همین اساس خاطرنشان کرد: هسته اصلی اسلام جهانی در توحید و ارزش‌های انسانی است.

سخنگوی جبهه اصلاح طلبان با بیان اینکه نرمش قهرمانانه نوعی دیپلماسی در راستای ارائه اسلام جهانی و فرا رفتن از اسلام منطقه‌ای و خاورمیانه‌ای است، تصریح کرد: با توجه به شرایط جدید جهان، اسلام جهانی مجدداً توانمندی و ظرفیت‌های لازم خود را برای به دست آوردن مخاطبین به همه جهان گسترش می‌دهد.

وی تاکید کرد: نرمش قهرمانانه قطعاً از روی ناچاری و شرایط سازش مطرح نشد بلکه بروز نشانه‌های قدرت‌یابی مجدد اسلام در روابط بین‌الملل است و می‌تواند راه میانبری برای دستیابی به مقاصد عالی‌تر جهت رشد و بسط اندیشه اسلام جهانی باشد.

محتشمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در حال حاضر به یک قدرت نامرئی در عرصه روابط بین‌الملل و به ویژه خاورمیانه تبدیل شده است تاکید کرد: آمریکا به عنوان قدرت اول جهان به وجود این قدرت نامرئی که به مرور در حال آشکار شدن است، آگاه شده و از این رو برای حل و فصل مسائل جهانی و خاورمیانه نیازمند همکاری با ایران اسلامی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها