امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52390
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت در سخنانی با عنوان مخالف دو فوریت طرح اصلاح ماده 206 آئین‌نامه داخلی خانه ملت، اظهار داشت: تنها ادله‌ای که طراحان و موافقان این طرح راجع به علت فوریت آن مطرح می‌کنند، موضوع نزدیکی رأی اعتماد به 3 وزیر پیشنهادی باقیمانده برای وزارتخانه‌های علوم، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان است.

وی افزود: اشکالی که هم اکنون برخی نمایندگان قصد برطرف کردن آن را دارند، درباره 3 وزیر پیشنهادی که قرار است معرفی شوند، به آن معنا مطرح نیست، لذا به نظرم این طرح اصلا فوریت ندارد، با توجه به اینکه آئین‌نامه داخلی از یک انسجام ویژه‌ای برخوردار است، به نظر می‌رسد که اصلاح ارائه شده ضرورتی نداشته باشد.

در ادامه این جلسه، هادی قوامی نماینده اسفراین در مجلس نیز در سخنانی به عنوان دومین و آخرین موافق دو فوریت طرح اصلاح ماده 206 آئین‌نامه داخلی، اظهار داشت: فوریت این طرح به دلیل فوت فرصت است، کاستی‌هایی که آئین‌نامه داخلی دارد، ممکن است در جریان رأی اعتماد به 3 وزیر پیشنهادی باقیمانده خودش را نشان دهد.

وی افزود: اهمیت موضوع به این دلیل است که اگر در این وزارتخانه‌های کلیدی آموزش و پرورش، علوم و ورزش و جوانان، برنامه‌ریزی‌های درستی انجام شود، قطعا کاستی‌های ما در بخش‌های مختلف کاهش می‌یابد، لذا طرح ارائه شده نیازمند تصویب فوریت است و باید هر چه سریعتر مصوب شود.

قوامی در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: اینکه یک نماینده‌ای به جمع‌بندی نمی‌رسد که به وزیر پیشنهادی رأی مثبت دهد یا منفی در واقع از رأی دادن امتناع می‌کند در حالی که طبق آئین‌نامه داخلی رأی ممتنع، رأی مخالف و منفی محسوب می‌شود، باید تکلیف رأی ممتنع مشخص شود، این ایراد اساسی باید برطرف شود چرا که سرنوشت یک تصمیم‌گیری ممکن است با یک رأی ممتنع تغییر کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها