امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52391
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌محمد احمدی نماینده مردم دهلران، دره‌شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌محمد احمدی نماینده مردم دهلران، دره‌شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه پارلمان در موافقت با دوفوریت طرح اصلاح ماده 206 آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی رای اعتماد به وزرا را یک ماموریت مهم برای خانه ملت دانست و از لزوم توجه به این موضوع سخن گفت.

وی اضافه کرد: صرفا دو فوریت به این مفهوم نیست که اگر احساس کنیم فوت وقتی صورت گرفته باید طرح فوریت‌دار باشد بلکه این اقدام می‌تواند به کارایی مجلس کمک کند.

این نماینده با اشاره به جلسات مجلس در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت یازدهم یادآور شد: برخی نمایندگان برای تمامی وزرا ثبت‌نام می‌کردند و پس از آن وقت خود را به دیگران می‌دادند. در حالی که نباید اینگونه باشد.

وی همچنین گفت: در برخی موارد نماینده‌ای که قرار بود در موافقت سخنرانی کند بدون اطلاع از کارنامه وزیر پیشنهادی به مسائل حوزه انتخابیه خود می‌پرداخت.

این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به اینکه در فرآیند رای‌گیری برای وزرای پیشنهادی رای موافق، مخالف و ممتنع وجود دارد، تصریح کرد: این واقعیت وجود دارد که یکی از ماموریت‌های مهم مجلس رای اعتماد به وزرای پیشنهادی، در این فرایند یک رای ممتنع می‌تواند باعث رای آوردن و یا عدم رای‌آوری وزیر پیشنهادی شود به همین دلیل اگر نمایندگان دقت کرده و برنامه‌های وزرا را بررسی کنند آنگاه می‌توانند رای مخالف یا موافق دهند.

وی به سه وزیر باقیمانده دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: اصلاح آئین‌نامه می‌تواند در جریان رای اعتماد به این سه وزیر مورد استفاده قرار گیرد و البته در دولت‌های بعدی می‌توان از آن بهره برد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها