امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52403
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسیدگی به امور زائران گمشده و راهنمایی آنها وظیفه اصلی حوزه امداد و استقبال ستاد اجرایی حج در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسیدگی به امور زائران گمشده و راهنمایی آنها وظیفه اصلی حوزه امداد و استقبال ستاد اجرایی حج در مدینه منوره است که با هماهنگی مدیران کاروان‌ها صورت می‌گیرد.

رضا کیخا مسئول امداد ستاد اجرایی حج در مدینه منوره گفت: خوشبختانه موارد اندک مفقودی بین زائران در مدینه منوره با اطلاع مدیران کاروان شناسایی و به کاروانهایشان برگردانده شدند.

امداد و راهنمایی زائران مانند حوزه‌های دیگر امدادی کاری 24 ساعته است. دفتر امداد و راهنمایی ستاد اجرایی حج در مدینه منوره دو شیفت برای این منظور تشکیل داده است. شیفت اول 8 صبح تا 12 شب و شیفت دوم 12 شب تا 8 صبح.

وی ادامه داد: لباس‌ها و کاورهای دارای برچسب امداد و راهنمای حجاج به منظور ارائه خدمات بهتر به زائران در مدینه بین مأموران این دفتر توزیع شده و از نرم افزارهای ثبت ورود جهت دریافت روزانه آمار مفقودین استفاده می‌شود.

امداد و راهنمایی زائران در زمینه جستجو برای بار مفقودی در فرودگاه مدینه یا هتل‌ها یا حتی در بیرون از هتل از دیگر خدماتی است که دفتر امداد و راهنمایی حجاج در مدینه منوره به زائران ارائه می‌دهد.

کیخا در این باره می‌گوید: مفقودی بار زائران پس از جستجو و پیدا شدن به واحد امداد منتقل می‌شود و پس از اطلاع به مدیران کاروان به آن‌ها تحویل داده می‌شود.

ارائه خدمات بیمه‌ای

ارائه راهنمایی در خصوص پوشش بیمه‌ای از دیگر خدماتی است که در دفتر استقبال و امداد زائران در مدینه انجام می‌شود.

بررسی فرم‌های خسارت و تایید آن پس از انجام کارشناسی بر اساس اظهارات زائران و ارائه راهنمایی‌های لازم درباره چگونگی مراجعه زائران مال‌باخته به هنگام مراجعه به کشور به شرکت بیمه ایران از جمله این خدمات است.

اگر خدای نکرده زائری در سفر حج فوت کند یا مصدوم و بیمار شود به طوری که نیاز به بستری در ایران داشته باشد هماهنگی‌های لازم با نمایندگان بیمه ایران مستقر در ایستگاه‌های پروازی از سوی دفتر استقبال و امداد به منظور اعزام به بیمارستان‌های تخصصی در کشور انجام می‌شود و معرفی نامه جهت ارائه به مدیران بیمه ایران در استان‌های ذیربط برای ورثه قانونی فوت شدگان صادر می‌شود.

بازدید و سرکشی از بیماران بستری در بیمارستانهای سعودی و همچنین محل اسکان زائران جهت پیشگیری از حوادث و ارائه راهکار برای رفع نواقص از دیگر فعالیت‌های بیمه ای مستقر در دفتر استقبال و امداد مدینه منوره است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها