امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52413
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، خبرگزاری «اکی‌پرس» اعلام کرد که در قرقیزستان، تعدادی از سازمان‌های اجتماعی و سیاسی خشم خود را در خصوص ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، خبرگزاری «اکی‌پرس» اعلام کرد که در قرقیزستان، تعدادی از سازمان‌های اجتماعی و سیاسی خشم خود را در خصوص محتویات غیراخلاقی برخی جزوات که در میان دانش‌آموزان توزیع شده است، ابراز داشته‌اند چرا که در نظر آنان، این مسئله موجب تضعیف اخلاق در میان جوانان و ترغیب آنان برای کشیده شدن به سمت فساد اخلاقی می‌شود.

در این رابطه «ماولیان عسکربیک‌اف» رئیس حزب «ارکین‌ال» قرقیزستان در یک کنفرانس مطبوعاتی در خبرگزاری اکی‌پرس اظهار داشت: در حالی مطالب منتشرشده در این رابطه از سوی سازمان غیردولتی «پیمان برای بهداشت باروری» تهیه شده است که نویسنده این مطالب مشخص نیست و حال آن که تعداد زیادی از این موارد در غالب بروشور، عکس‌ها و سایر اطلاعات غیراخلاقی جنسی منتشر شده است.

وی افزود: این مسئله در حالی است که برای توزیع چنین مطالبی تاکنون اجازه رسمی از جانب مقامات و سازمان‌های مربوطه صادر نشده است.

با این وجود، سازمان غیردولتی مذکور ادعا کرده است که آنها از جانب 500 مدرسه برای توزیع چنین مطالبی موافقت دریافت کرده‌اند.

با این حال، رئیس حزب «ارکین‌ال» تصریح کرد که نه وزارت آموزش و پرورش قرقیزستان و نه بخش آموزش شهرداری «بیشکک» در مورد این همکاری اطلاعی نداشته و هیچگونه توافقی در این زمینه صورت نگرفته است.

در این رابطه «واختانگ فداراف» نماینده کلیسای مسیحی روسیه اظهار داشت: 10 سال قبل نیز یک رسوایی بزرگ در این زمینه رخ داد و آن انتشار کتاب «شیوه سالم زندگی» متعلق به «شاپیرا» در قرقیزستان بود و حال آنکه مطالب جزوات منتشرشده اخیر در مدارس قرقیزستان به مراتب غیراخلاقی‌تر از نوشته‌های کتاب مذکور می‌باشد.

در این خصوص «قادر ملک‌اف» رئیس مرکز «دین، حقوق و سیاست» در قرقیزستان نیز تصریح کرد که این جزوات تهدیدی برای امنیت معنوی، اخلاقی و اطلاعاتی نوجوانان و جوانانی که هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند، می‌باشد چرا که در میان این مطالب ترویج روابط جنسی پنهانی در میان نوجوانان گنجانده شده است.

چنین نتیجه‌گیری مشابهی در یک کنفرانس مطبوعاتی از سوی اداره امور مسلمانان قرقیزستان، کلیسای ارتدوکس روسیه، مرکز «ارتقاء سلامت» در وزارت بهداشت و آکادمی آموزش در وزارت آموزش و پرورش قرقیزستان نیز ابراز عنوان شده است.

در این راستا، احزاب «ارکین‌ال»، «امل»، «موراس»، «پایتخت» و مرکز «دین، حقوق و سیاست» و بنیاد رسمی «امانت» درخواستی را خطاب به رهبری قرقیزستان، دادستان‌کل و کمیته امنیت ملی برای انجام اقداماتی جهت مهار توزیع چنین مطالبی و لزوم پاسخگویی افراد مظنون در این رابطه، مطرح کردند.

در این بیانیه به تبلیغات هدفمند انواع مختلف روابط جنسی و دسترسی آسان به سقط جنین در میان جوانان به منظور تضعیف سلامت اخلاقی کشور و ارزش‌های سنتی خانواده‌ها اشاره شده است.

علاوه بر این، احزاب و مراکز اشاره شده خواستار بررسی امکان مسدود کردن وب‌سایت‌هایی که تبلیغ‌کننده صحنه‌های خشونت‌آمیز، محدود کردن دسترسی نوجوانان به پورنوگرافی و ممنوعیت تظاهرات غیراخلاقی همجنس‌بازان و نمایش آن در روزنامه‌ها و تلویزیون، شدند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها