امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5242
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، عباس سلیمی‌نمین ظهر امروز در نشستی با دانشجویان در محل دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، عباس سلیمی‌نمین ظهر امروز در نشستی با دانشجویان در محل دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح فضای انتخاباتی اظهار کرد: انتخابات ریاست‌جمهوری 92 سه ضلعی بوده و باید بدانیم به هر اندازه که گسترش و تکثر اضلاع در انتخابات را داشته باشیم، به همان اندازه نیز فرصت‌طلبی فتنه‌گران و سودجویان به ویژه دشمنان خارجی نظام بیشتر می‌شود.

وی افزود: سه ضلعی شدن انتخابات یازدهم ریاست جمهوری سبب فرصت‌طلبی برخی برای بداخلاقی و ایجاد تنش می‌شود و از همین حیث باید بر آرام نگهداشتن فضای انتخابات اهتمام ویژه داشته باشیم.

سلیمی‌نمین با بیان اینکه هاشمی از اصلاح‌طلب و اصولگرا برای دستیابی به منافع شخصی استفاده می‌کند، خاطرنشان کرد: هاشمی در انتخابات 92 به تعبیر عوام زیر پوست خیلی افراد برای حضور در این عرصه رفت که نخستین آن ناطق نوری بود؛‌ ناطق نوری به این مسئله تن نداد و حسن روحانی از کسانی است که به‎واسطه القائات هاشمی وارد صحنه انتخابات شده است.

وی تصریح کرد: اگرچه روحانی از جریان کارگزاران و حزب توسعه است، اما بسیاری از اصلاح‌طلبان نسبت به وی مواضع تند داشته و او را از حیث اشرافیت و تشریفاتی بودن قبول ندارند.

هاشمی همان‌طور که روحانی را وارد صحنه کرد می‌تواند او را از صحنه خارج کند

مدیر مرکز مطالعات و تدوین تاریخ معاصر با تاکید بر اینکه هاشمی به راحتی می‌تواند روحانی را از صحنه انتخابات خارج کند، گفت: هاشمی به همان ترتیبی که روحانی را وارد این صحنه کرده می‌تواند به راحتی نیز بنا بر مصلحت خود وی را از صحنه انتخابات خارج کند.

سلیمی‌نمین اذعان داشت: هاشمی به دنبال احیا و بازگشت به عقب است و باید بداند که ذائقه کشور ما بازگشت به عقب نیست؛‌ هاشمی به دنبال این است که صحنه را به استیصال سیاسی برساند و خود وارد شود.

این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: هاشمی در انتخابات تکثرگرایی راه انداخته چرا که میان تعدد و تکثر کاندیداها سردرگمی ایجاد کرده تا به اهداف خود برسد.

احمدی‌نژاد با سوار شدن بر موج اصول‌گرایی روی کار آمد

سلیمی‌نمین با تاکید بر اینکه احمدی‌نژاد با سوار شدن بر موج اصولگرایی روی کار آمد، خاطرنشان کرد: احمدی‌نژاد با سوار شدن بر موج اصول‌گرایی و ارائه گفتمان این جریان در سال 84 روی کار آمد.

وی تاکید کرد: احمدی‌نژاد در حال حاضر با فردمحوری خود به دنبال این است که خود را به جای اصول و معیار قرار دهد؛ اعمالی چون به فروش گذاشتن خودرو و کاپشن وی نشان‌دهنده این است خود را مظهر خوبی و دیگران را مظهر زشتی‌ها معرفی کند. 

انتهای پیام/70023/صا40/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها