امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52425
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 49
فریال سلحشور مدیر گالری در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره نمایشگاه تازه این گالری گفت: در این نمایشگاه آثار نقاشی «زهره اخوان» روی دیوار ...

فریال سلحشور مدیر گالری در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره نمایشگاه تازه این گالری گفت: در این نمایشگاه آثار نقاشی «زهره اخوان» روی دیوار رفته است که دانش آموخته رشته نقاشی نیست اما نقاشی می‌کند و اولین نمایشگاه او نیز سال گذشته در همین گالری برپا شد.

او درباره چگونگی انتخاب هنرمندانی که دانش آموخته نقاشی نیستند توضیح داد: هدف گالری دی نمایش آثار صرفاً هنرمندان معروف و شناخته شده نیست بلکه سعی دارد تا هنرمندان تازه‌ای را شناسایی کند و به جامعه هنری معرفی کند. زهره اخوان نیز یکی از این هنرمندان با استعداد است که احساس می‌کنم در طول این دو سال کارش خیلی بهتر شده است.

سلحشور گفت: آثار اخوان مناظری است که از دید خودش به تصویر کشیده که به نظرم متفاوت و جذاب بود.
 


 

وی افزود: در این نمایشگاه 37 تابلو در ابعاد مختلف به نمایش درآمده است.

سلحشور درباره فروش آثار این هنرمند هم گفت: در طول این دو سال حدود 20 تابلو نقاشی فروخته است که البته قیمت‌گذاری آثار او نیز بسیار متناسب بود چرا که بیشتر سعی داشت به جامعه هنری معرفی شود و فروش آثار در درجه دوم اهمیت برای او قرار داشت به همین دلیل خریداران آثار او را هم مردم عادی و هم مجموعه‌داران آثار هنری تشکیل می‌دادند که این باعث خرسندی است.

مدیر گالری دی،‌قیمت آثار این هنرمند را بین 700 تا یک میلیون تومان عنوان کرد.

زهره اخوان نقاشی را از سه سال پیش شروع کرده است و  تا کنون 80 اثر در مجموعه‌های بهار ،تابستان،پاییز ،زمستان ،چشم انداز ،گرگ و میش و سایه روشن خلق کرده که بخشی از این نقاشی‌ها در قالب دو  نمایشگاه انفرادی در گالری دی به نمایش گذاشته شده است.

اخوان در بروشور نمایشگاه آثارش نوشته است: آنچه بیان احساس و حال و هوای من بر روی بوم نقاشی است، قصه ای ساده دارد آن روز که شروع به کشیدن کردم به دنبال راهی آشکار در بیان حال و هوای درونی ام بودم نه خود را مشغول سبک و سیاق های رایج هنر کردم و نه قصد داشتم چیزی بیش از آنچه در روزها و شب های دوره ای خاص از زندگی ام به دست آورده بودم بیان کنم.روزهایی همه چیز پر از رنگ و روشنایی و شوق بود، روزهایی فضای درون و بیرونم مردد و خاکستری بود، روزهای می خواستم فریاد بکشم اما یارای آن را نداشتم، چنین بود که روزهای روشن من پر از رنگ شد که بر روی بوم آوردم، روزهای خاکستری ام رنگ را فراموش کردم و حیران در سیاهی و سفیدی به جستجو پرداختم و آنگاه که فریاد در گلویم خاموش شد بوم هایم را به گوشه ای دور از چشم گذاشتم.

«زهره اخوان» متولد 1338تهران و دانش آموخته رشته معماری داخلی است، او سال ها در موسسه یونیسف کار کرده و تا کنون برگزاری دو نمایشگاه انفرادی را در گالری دی و شرکت در پنج نمایشگاه گروهی هفت نگاه و «از گذشته تا امروز » را در کارنامه خود دارد.

نقاشی‌های «زهره اخوان » تا 5 مهر ماه در گالری دی واقع در  خیابان ولیعصر ،خیابان عاطفی ،پلاک 130  دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 16 تا 20 از این آثار دیدن کنند.
انتهای پیام/
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها