امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52427
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ۶ اثر از تولیدات مرکز پویانمایی صبا در  بخش مسابقه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی کودک و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ۶ اثر از تولیدات مرکز پویانمایی صبا در  بخش مسابقه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی کودک و نوجوان اصفهان پذیرفته شده‌اند.

انیمیشن‌های اجل معلق، داستان زال، لباسی برای مهمانی، ماه من، مورچه و کاموا و سکو در بخش مسابقه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی کودک و نوجوان اصفهان راه پیدا کردند.

انیمیشن اجل معلق به کارگردانی شیوا ممتحن در یک قسمت  11 دقیقه ای با تکنیک ۲ بعدی و با تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

داستان این انیمیشن با نگاهی طنز گونه جشنواره بین المللی اختراعات1404برگزار می‌شود ناگهان مخترع جوان شرکت کننده دراین جشنواره متوجه فاجعه ای می شود که باسرعت به سوی زمین درحرکت است و برای جلوگیری از این اتفاق دست به کار می‌شود.

انیمیشن داستان زال به کارگردانی مرحوم اسفندیار احمدیه با تکنیک دو بعدی دستی کامپیوتری و به تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

وی در مورد موضوع انیمیشن داستان زال افزود: موضوع این انیمیشن با داستان زال موجود در شاهنامه فردوسی تفاوت چندانی نداشته و پایبند به موضوع داستان زال در شاهنامه است.

خلاصه داستان این انیمیشن به زمان  پس از تولد زال می پردازه که  سام پدر (زال) که می پنداشت سپید موی فرزند اهریمن است او را در کوهستان رها می‌کند، سیمرغ زال را یافته و از او نگهداری می‌کند سالها از این ماجرا می‌گذرد، پیرمردی بر حسب اتفاق زال را در کوهستان همراه با جوجه های سیمرغ می‌بیند. این خبر به گوش سام می رسد و در صدد پیدا کردن او قرار می گیرد و در نهایت او را به نزد خود آورده تربیت او را به عهده می گیرد در این میان زال شیفته دختر مهراب پادشاه کابل می شود اما از آنجا که مهراب از نژاد ضحاکیان است و چنین پیوندی به صلاح ایران نیست زال دچار مشکل می‌شود و ... .

انیمیشن لباس برای مهمانی ارزش کار و دوری از تنبلی را به تصویر می‌کشد.

انیمیشن لباسی برای مهمانی به کارگردانی سارا نامجو در یک قسمت 70 دقیقه‌ای به تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

داستان این انیمیشن تلاش دارد ارزش کارکردن و دوری از تنبلی را به کودکان یاد آوری کند.

تکنیک به کار رفته در این انیمیشن شیوه نوع می باشد که در نوع خود منحصر به فرد و کاملا تجربی می باشد که حاصل زحمات یک گروه همدل وحرفه ای است.

انیمیشن ماه من به کارگردانی کیانوش عابدی در یک قسمت 10 دقیقه ای با تکنیک  2بعدی  وبه تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

داستان این انیمیشن در باره کودکی است  که به دنبال ماه می گردد واورا برای خود می خواهدودراین راه با ماجراهایی که برایش پیش می آید متوجه می شود که این موضوع امکان ندارد.

انیمیشن مورچه و کاموا کمک کردن و از خود گذشتگی را به تصویر می‌کشد.

انیمیشن تک قسمتی مورچه کاموا به کارگردان وانیماتوری بهنام برنجی و تهیه کنندگی مرکر پویانمایی صبا با تکنیک 2 بعدی تولید شده است.

داستان مورچه و کاموا داستانی کوتاه و فانتزی است که به موضوع کمک و از خودگذشتگی اشاره دارد. در این داستان بچه مورچهای با نام موری که کاراکتر اصلی داستان است در اثر حادثهای از لانه خود دور شده و گم می‌شود و در جنگل با کاموایی که یک سر آن به یک شال گردن وصل است برخورد می‌کند. کاموا با از خود گذشتگی به مورچه کمک میکند و او را به لانه خود میرساند که این امر باعث میشود کاموا دیگربه حالت گلوله نماند.

انیمیشن سکو به کارگردانی مشترک سلمان خورشیدی-امیرمحمدزاده در یک قسمت 13 دقیقه ای با تکنیک 3 بعدی وبه تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

داستان انیمیشن درباره آخرین سکوی نفتی در  خلیج فارس است که به دلیل شکوفایی صادرات غیرنفتی تعطیل می‌شود اما پیرمرد متصدی و نگهبان این سکو قصد مقابله با تعطیلی و جلوگیری از این امر را دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها