امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52443
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در نطق میان‌‌دستور خود در صحن علنی مجلس ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در نطق میان‌‌دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: امروز استکبار، بیگانگان و دشمنان در صدد انقطاع نسل هستند تا به جای فرهنگ حماسه، مقاومت، پایداری، شجاعت و مردانگی فرهنگ وادادگی و ذلت‌پذیری را به نسل جوان انتقال دهند و این یعنی افول آرمان‌های شهدا.

وی افزود: جامعه ما به میزان پیوند با شهدا و صیانت از آرمان‌های آنها می‌تواند به حیات حقیقی و جاودانگی خود دست پیدا کند. یک جامعه شهیدپسند جامعه‌ای است آباد و پیشرو در همه زمینه‌ها لذا عقب‌ماندگی‌ها، جازدن‌ها و سوء مدیریت‌ها و ... بر خلاف وصایای شهدا و آرمان‌های آنهاست و رسیدن به ترقی و تعالی زمانی تحقق پیدا می‌کند که نگاه دولت تدبیر و امید نگاه نظام‌مند باشد نه فرآیندی و این امر زمانی اثرات مثبت و سازنده خود را نشان خواهد داد که در همه حوزه‌ها عینیت عملی پیدا کند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: در عرصه سیاست خارجی انتظار می‌رود که رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه در سخنرانی‌ها، دیدارها و مصاحبه‌های خود سه اصل عزت، حکمت و مصلحت را به صورت متوازن و به ویژه اصل عزت را کاملا مراعات کند.

افضلی‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود، خاطرنشان کرد: در بخش قضایی که حیثیت، آبرو، مال، جان و ناموس مردم در گرو نحوه قضاوت قضات است عدم توجه ما به مواد 37 و 39 آیین‌نامه دادرسی می‌تواند حقوق بسیاری را پایمال کند که مواردی از آن هم به کمیسیون قضایی مجلس در قالب طرح سوال از وزیر و هم به دادسرای انتظامی قضات تحویل دادیم و انتظار این است که مسئولین امر به ویژه وزیر دادگستری و در راس آنها رئیس قوه قضائیه بر این مسئله که قانون معیار ملاک عمل و معیار قضاوت باشد تاکید داشته باشد.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در خانه ملت ادامه داد: همه می‌دانند که قاضی در قضاوت خود استقلال دارد اما استقلال او در چارچوب قوانین است و نه خواسته‌های شخصی. بنابراین از وزیر دادگستری درخواست می‌شود که با اقدام قاطع و پیگیری‌های لازم این موضوع به گونه‌ای عمل کنند تا حقی از کسی ضایع نشود.

وی افزود: از مهمترین دغدغه‌‌های امروز مردم موضوع اشتغال است آن هم اشتغال پایدار و درآمدزا. لغو قرارداد با کارکنان دولت بعد از 20 یا بیش از 20 سال سابقه کاری و عدم پاسخگویی به آنها نه با تدبیر سازگار است و نه با امید. این موضوع مهم با معاونت راهبردی و منابع انسانی مطرح شده تا آنها با تامین منابع مورد نیاز تا از متلاشی شدن برخی خانواده‌ها جلوگیری کنند. اگر ما کارآفرینی نمی‌کنیم لااقل شاغلین فعلی را از کار بیکار نکنیم.

افضلی‌فرد خطاب به وزیر صنعت نیز اظهار داشت: قبل از اینکه این سوال در قالب طرح سوال از وزیر به هیئت رئیسه تحویل داده شود از شما می‌پرسم که آیا با وجود اینکه 1.5 درصد از جمعیت کشور در استان اردبیل ساکنند رواست که نیم درصد از سهم صنایع کشور به این استان اختصاص داده شود؟ آیا این بر خلاف اصول مسلم قانون اساسی نیست؟ آیا پایین بودن ظرفیت‌های تولید کارخانه‌های ما به دلیل تبعیض و عدم توزیع عادلانه امکانات و تسهیلات، مشوق‌ها و حمایت‌ها از مصادیق بی‌عدالتی در حوزه صنعت به ویژه در استان ما نیست؟

وی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود خواستار رسیدگی از سوی مسئولان مربوطه و رفع آنها شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار