امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52453
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فراکسیون فرهنگیان مجلس به مناسبت آغاز سال تحصیلی بیانیه‌ای صادر کرد که متن کامل آن به شرح زیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فراکسیون فرهنگیان مجلس به مناسبت آغاز سال تحصیلی بیانیه‌ای صادر کرد که متن کامل آن به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
ن والقلم و ما یسطرون

هفته آغازین مهر یادآور رشادت و پایمردی‌های آزادمردانی است که روزی با لباس و کیف‌های ساده وارد دبستان‌‌ها شدند و گل وجودشان به دست معلمانی ایثارگر همچون رجایی، باهنر، چمران و ... شکوفا شد تا اینکه در مهر 59 به بانگ‌ هل من ناصر مقتدای خویش آگاهانه لبیک گفتند و در کتاب تاریخ این سرزمین صفحه‌ای زرین به نام دفاع مقدس نگاشتند.

پرپر شدن 36 هزار نوگل دانش‌آموز و قریب 5 هزار معلم شهید مدرسه عشق و صحنه کارزار، گواه صادقی است که آنچه در مدرسه آموختند در صحنه رزم امتحانش را پس دادند و امروز نسل وارثان آن همه رشادت و شجاعت برای حفظ ارزش‌ها و پاسداشت آن افتخارآفرینی‌ها کمر همت بسته‌اند و در سنگر علم و دانش، سلاح قلم برگرفته و پیشرفت‌های علمی و توسعه فناوری‌های روزآمد در زمینه‌های مختلف، نام ایران سرافراز را بر تارک برج تاریخ بشریت نگاشته‌اند.

اگر یک روز معلمان غیرتمند به این جمله ارزشمند معمار کبیر انقلاب که: «اکنون بر معلمان متعهد و مسئول دبستانی و دبیرستانی است که با کوشش خود جوانانی را تحویل دانشگاه‌ها دهند که با آگاهی از انحرافات گذشته دانشگاه‌ها، بر فرهنگ غنی و مستقل اسلامی ایران تکیه کنند.» جامع عمل پوشانیدند باکری‌ها، همت‌ها، شهریاری‌ها و احمدی‌روشن‌ها را تحویل جامعه اسلامی دادند.

به خیر و برکت انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و خون‌ها و جان‌هایی که در راه حفظ مملکت اسلامی و حریم ولایت هدیه شد، امروز شاهد آن هستیم که در دورافتاده‌ترین مناطق کشور نیز آموزش و پرورش نقش غیرقابل انکاری در سازندگی نیروی انسانی دارد و در این شرایط انتظار می‌رود که با حمایت و تعامل در ابعاد مختلف شاهد اتفاقات بزرگی باشیم.

امروز اگر به دستاوردهای علمی همچون انرژی هسته‌ای، ریزفناوری، سلول‌های بنیادی و ... می‌بالیم مرهون تلاش معلمان دلسوز در کلاس‌های درس و توان و تلمذ نسلی است که شکوفا شدند و شکوفایی و عظمت به ایران عزیز اسلامی هدیه کردند.

تحول در سنگر آموزش و پرورش نیازمند عزمی جدی است که تا کنون بوده ولی انتظار می‌رود با مدیریتی منسجم به بهترین شکل ممکن در راستای اهداف عالیه‌ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام بردارد. شایسته است که ریاست جمهور که همواره تدبیر و امید را مدنظر دارند با معرفی وزیری در شأن بزرگی‌های ملت ایران اسلامی فضای آموزش و پروش کشور را به عنوان یک اصل بزرگ معنوی و اعتقادی پاسداری کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوره نهم که خود روزی در کلاس‌های درس، سال تحصیلی را آغاز کردند و با صف‌های متحدالشکل صبحگاهی بیگانه نیستند، مطمئنا امروز برایشان یادآوری خاطرات زیبایی از برگ‌های ارزشمند زندگی است و هیچ گاه فضای تعلیم و تربیت را تنها نگذاشته و برای آموزش و پرورش بهتر و وزین‌تر کوشش خواهند کرد.

درود می‌فرستیم به همه آنانی که در عرصه تعلیم و تربیت موی سپید کردند و دانش‌آموزانی که سال تحصیلی را با عشق آغاز کرده و به امید فردایی شکوهمندتر از امروز پای به سنگر علم و دانش گذاشتند و باردیگر یادی کنیم از حماسه‌سازان هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای فرهنگی و دانش آموز، باشد که راهشان چراغی برای روشنایی مسیر کار و زندگی همگان باشد.

امید است دو بال مهم آموزش و تربیت کشور بتوانند ما را به اهداف عالیه برسانند.
انشاءالله.
فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها