امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۰۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52454
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری تشریح اهداف و برنامه‌های همایش بین‌المللی بیداری اسلامی و بسیج جهانی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری تشریح اهداف و برنامه‌های همایش بین‌المللی بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین با حضور مسئولین برگزاری این همایش و اصحاب رسانه در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد.

احمد اسفندیاری معاون بین‌‌الملل بسیج و دبیر همایش بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین در این نشست خبری با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس برای جمهوری اسلامی ایران به تفکر بسیجی اشاره و گفت: ایجاد بیداری اسلامی و شکل‌گیری تفکر بسیجی یکی از مهمترین دستاوردهای دفاع مقدس است.

معاون بین‌‌الملل بسیج با اشاره به اهداف رژیم صدام از حمله به جمهوری اسلامی افزود: جدای از انگیزه‌های شخصی خود صدام، قدرت‌های منطقه و جهانی در این جنگ پشتیبان رژیم عراق بودند و در جنگ ما دو ابرقدرت که در دوران جنگ سرد به سر می‌بردند با یکدیگر متحد شده و از عراق حمایت می‌کردند.

اسفندیاری یکی از دستاوردهای جنگ را تغییر معادله غرب آسیا به نفع جمهوری اسلامی عنوان و تصریح کرد: تقاضای مذاکره از سوی غرب که امروز به صورت گسترده مطرح می‌شود یکی از دستاوردهای مهم دفاع مقدس است.

وی تثبیت جمهوری اسلامی را ثمره مهم دیگر دفاع مقدس خواند و اظهار داشت: اگر این دفاع مقدس نبود قطعا آمریکا در سال 2003 به جای حمله به عراق به ایران حمله می‌کرد.

دبیر همایش بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین ارائه شیوه‌های مبارزه با ستمگران، تحت تأثیر قرار دادن رویای رژیم صهیونیستی برای گسترش از نیل تا فرات، زیر سؤال رفتن سازمان‌های بین‌المللی و الگو شدن جمهوری اسلامی در سطح منطقه را از دستاوردهای دیگر دفاع مقدس عنوان و افزود: اگر امروز ایران به عنوان یک قدرت منطقه مطرح می‌شود و دولت‌های غربی با ما پای میز مذاکره می‌نشینند به دلیل توانمندی و جایگاه انقلاب اسلامی است.

اسفندیاری با بیان اینکه هدف دولتمردان ما در پشت میز مذاکره باید پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی باشد، اضافه کرد: البته برخی امروز مذاکره را کُرنش در مقابل دشمن مطرح می‌کنند ولی مذاکره‌کنندگان ما باید با موضوع تهاجمی به همراه ابتکار عمل وارد مذاکره شده و با پشتوانه مردمی و حمایت‌های رهبری کار را پیش ببرند.

معاون بین‌الملل بسیج گسترش تفکر بسیجی را یکی از ثمرات مهم دفاع مقدس خواند و ادامه داد: پایه بسیج سمت و سو دادن به نیروهای پرنشاط جامعه است و این الگو باید به جهان معرفی شود؛ باید در کنار معرفی آن که تاکنون به جامعه جهانی ارائه شده کار علمی دقیقی نیز برای معرفی بسیج صورت گیرد و این تجربه به تمام جهان منتقل شود.

وی با اشاره به تحولات مصر و مشکلات پیش آمده در این کشور اضافه کرد: اگر در مصر از تجربیات انقلاب اسلامی استفاده می‌شد هم اکنون رئیس‌جمهور منتخب زندانی نبود و این همه انسان‌ بی‌گناه کشته نمی‌شدند؛ دلیل این وقایع عدم استفاده از تجربیات انقلاب اسلامی است.

دبیر همایش بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین مهمترین کار این همایش را تعریف علمی و مشخص و قابل فهم از بسیج برای مردم جهان معرفی و افزود: یکی از مؤلفه‌های مهم بسیج خودباوری و اتکاء به توان داخلی است.

اسفندیاری با اشاره به استقبال مناسب از این همایش و ارائه مقالات فراوان به دبیرخانه تصریح کرد: با توجه به این استقبال با تصمیم شورای پژوهشی همایش قرار شده مهلت ارسال چکیده آثار تا آخر مهر ماه تمدید شود.

معاون بین‌‌الملل بسیج در پایان با اشاره به حضور هیئت جمهوری اسلامی ایران در نیویورک و مجمع عمومی سازمان ملل خاطر نشان کرد: باید به طور جدی از دولت جمهوری اسلامی که در این سفر به سر می‌برد بخواهیم که از دولت آمریکا آزاد شدن بازداشت‌شدگان در خلال جنبش وال‌استریت را به عنوان یک مطالبه مطرح کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها