امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52459
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 53
شهلا میر گلو بیات عضو فراکسیون زنان مجلس در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: در سفری که به کشور تاتارستان داشتیم با اعضای اتحادیه زنان مسلمان این ...

شهلا میر گلو بیات عضو فراکسیون زنان مجلس در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: در سفری که به کشور تاتارستان داشتیم با اعضای اتحادیه زنان مسلمان این کشور دیدار داشتیم و خانم‌هایی از کشورمان لباس‌های سنتی و غیر سنتی ایران را ارائه دادند،همچنین طراحان لباس ایرانی و هنرمندان معرق ایرانی نیز در این مراسم حضور داشتند.

وی ادامه داد: در این سفر با وزیر بهداشت و وزیر سابق فرهنگ کشور تاتارستان دیدار داشتم و با فراکسیون زنان مجلس تاتارستان نیز جلسه‌ای را داشتیم و آنچه که در این ارتباط صورت گرفت تبادلات اجتماعی، فرهنگی و هنری بود و وزرای این کشور تمایلات خود را برای ادامه و گسترش ارتباطات و تعاملات مطرح کردند.

بیات تصریح کرد: از مسئولان کشور تاتارستان دعوت کردیم که از دستاوردهای علمی زنان کشور و مراکز دانشگاهی، صنعتی و پزشکی بازدید داشته باشند و شاهد حضور فعال زنان ایرانی در عرصه‌های مختلف باشند.

این عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نقش مؤثر زنان را در کشورمان برای آنها توضیح دادیم و پیشرفت قابل توجه زنان ایرانی مورد توجه آنها قرار گرفت،با توجه به تبلیغات و فضای مسمومی که علیه زنان ایرانی توسط دشمنان ایجاد شده است این تفکر ایجاد شده است که زنان در ایران تحت فشار هستند و حتی فکر نمی‌کردند که درصد دانشجویان دختر ما در مراکز دانشگاهی بیشتر از آقایان است.

بیات افزود: در مجموع سفر خوبی بود و توانستیم موفقیت و پیشرفت زنان کشورمان را به‌دور از مباحث سیاسی و بدون اینکه پیشرفت‌ها توسط دشمنان سرکوب شود به آنها معرفی کنیم.

وی ادامه داد: چون این گروه به عنوان گروه دوستی به آن کشور سفر کرده بودیم گسترش تعاملات منوط است به دیدار آنها از کشورمان و ما از آنها دعوت کردیم تا از مراکز تخصصی کشورمان برای انجام اعمال جراحی بیماران خود استفاده کنند.

این عضو فراکسیون زنان افزود: امیدواریم با گسترش تعاملات در سفرهای بعدی تفاهم‌نامه‌های خوبی بین دو کشور منعقد شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها