امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52472
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، هفته گذشته طوفان‌های سهمگینی مکزیک را درنوردید که در نتیجه آن 123 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، هفته گذشته طوفان‌های سهمگینی مکزیک را درنوردید که در نتیجه آن 123 نفر کشته و 33 نفر دیگر زخمی شدند، 72 جاده با خسارات شدیدی روبرو شد و 1. 5 میلیون خانه نیز با میزان خسارات متفاوتی روبرو شدند.

آخرین گزارش‌ها که اواخر روز گذشته منتشر شد، حاکی از آن است که 63 نفر ناپدید شده‌اند و وزیر کشور مکزیک تخمین زده است که تلفات نهایی به 200 نفر افزایش پیدا کند.

طوفان دریایی «اینگرید» در ساحل شرقی مکزیک منجر شد هزاران نفر مجبور شوند به پناهگاه‌ها بروند و شدت این طوفان سپس به یک طوفان استوایی کاهش یافت و به زمین رسید.

این طوفان با سرعتی برابر 13 کیلومتر بر ساعت به طرف غرب و شمال غربی این کشور وزید و در همین زمان در ساحل غربی مکزیک، یک طوفان استوایی به نام «مانوئل» خساراتی را به مردم وارد کرد.

حدود شش هزار نفر در شرق مکزیک از ترس این طوفان خانه‌هایشان را ترک کردند و در بسیاری از شهرهای شرقی مراسم روز استقلال مکزیک لغو شد.

شرکت نفت ملی مکزیک نیز سه سکوی نفتی روی آب را تعطیل کرد و ده‌ها چاه نفت را بست.

آمار نشان می‌دهد که در سال 1958 هم مکزیک در کمتر از 24 ساعت در معرض دو طوفان قرار گرفته بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها