امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52478
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز، سه‌شنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز، سه‌شنبه اعلام کرد که بازرسان سازمان ملل متحد، روز چهارشنبه (25 سپتامبر، 3 مهر) به دمشق بازخواهند گشت.

ریابکوف گفت: بسیار خوشحال هستیم که اصرارهای ما در مورد لزوم بازگشت کارشناسان سازمان ملل به سوریه بالاخره شنیده شد و اکنون گروهی از بازرسان این سازمان قرار است فردا، 25 سپتامبر، به دمشق عزیمت کنند.

معاون وزیر خارجه روسیه افزود: تلاش‌های برخی کشورها برای سوق دادن شورای امنیت سازمان ملل به سمت قطعنامه‌ای که مجوز اقدام نظامی علیه سوریه را صادر کند، بر اساس تجربه‌ای که در لیبی بخوبی بدون نتیجه بودن این روش را نشان داده، کاملا غیرمنطقی است.

وی تاکید کرد: ما قصد نداریم بار دیگر تلاش کنیم تا به روش قدیمی «با چنگک جمع کردن» متوسل شویم. درس‌های عبرت گرفته شده از اقدام نظامی علیه لیبی بسیار خوب هستند. 
ریابکوف در عین حال یادآور شد: مقامات آمریکایی با وجود توافق در مورد تسلیحات شیمیایی، باز هم تقصیر استفاده از آن را به گردن دولت سوریه انداخته و دائما تکرار می‌کنند که طرح تنبیه دمشق همچنان به قوت خویش باقی است.
معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: ما هم از این اظهارات نتیجه خاص خود را می‌گیریم، مبنی بر اینکه تهدید به اقدام نظامی علیه سوریه که نقض حقوق بین‌الملل است، فعلا به تعویق افتاده، ولی هنوز بطور کامل از بین نرفته است.‬
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها