امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52479
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس یک منبع موثق در اتحاد انتخاباتی افغانستان که نخواست نامش فاش شود، گفت: 2 معاون «عبدالله عبدالله» در انتخابات ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس یک منبع موثق در اتحاد انتخاباتی افغانستان که نخواست نامش فاش شود، گفت: 2 معاون «عبدالله عبدالله» در انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان مشخص شده‌اند.

وی افزود: «عبدالهادی ارغندیوال» به عنوان معاون اول و «محمد محقق» به سمت معاون دوم «عبدالله عبدالله» انتخاب شده‌اند.

پیش از این، حزب «جبهه ملی» افغانستان به رهبری «احمدضیا مسعود» ادعا کرده بود که محمد محقق و عبدالرشید دوستم برای شرکت در انتخابات آینده ریاست جمهوری با این حزب متحد شده‌اند.

محمد محقق در گفت‌وگو با خبرگزاری بخدی اظهار داشت که هنوز به شکل رسمی با دکتر عبدالله در مورد کسب مقام معاونت دوم به توافق نرسیده است.

محقق افزود: رایزنی‌ها و مذاکرات ادامه دارد و انشاالله تا آخر همین هفته به شکل رسمی این موضوع مشخص خواهد شد.

برخی ناظران انتخاباتی معتقدند، دوستم که از اعضای دیگر جبهه ملی، است چندین بار با جناح نزدیک به حکومت در مورد انتخابات ریاست جمهوری مذاکره کرده و به گفته این ناظران، قرار است در آینده نزدیک دوستم از بدنه جبهه ملی جدا شود.

در صورتی که محمد محقق در کنار عبدالله قرار گیرد و دوستم نیز از نامزد نزدیک به حکومت حمایت کند، جبهه ملی که از بزرگترین جریان‌های اپوزیسیونی حکومت افغانستان است، سرنوشتی مبهم و روزهای دشواری را پیش روی خواهد داشت.

با نزدیک شدن به پایان زمان ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، تنور انتخابات در این کشور هر روز داغ‌تر می‌شود و هر روز شاهد شکل‌گیری ائتلاف‌ها و حمایت‌ها تازه هستیم.

اگر چه رئیس جمهور افغانستان بارها اعلام کرده که از نامزد مشخصی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت نمی‌کند اما ناظران معتقدند که نامزد مورد حمایت حکومت، به احتمال قوی «قیوم کرزی» برادر رئیس جمهور افغانستان است.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری افغانستان فروردین سال آینده به صورت همزمان در کابل و دیگر ولایت‌های افغانستان برگزار شود.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها