امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52482
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، در حالی که کشورهای عضو شورای امنیت پیش نویس قطعنامه‌ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، در حالی که کشورهای عضو شورای امنیت پیش نویس قطعنامه‌ای درباره توافق ایجاد شده میان مسکو و واشنگتن را درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه بررسی می‌کنند امروز شصت و هشتمین دوره مجمع عمومی سازمان ملل با محوریت پرونده بحران سوریه آغاز به کار می‌‌کند.

در همین راستا واشنگتن تلاش می‌کند طرح قطعنامه‌‌ای را بر اساس بند هفت منشور سازمان ملل تصویب کند که بر اساس آن در صورت عدم پایبندی سوریه به تعهدات خود امکان دخالت نظامی و یا اعمال تحریم علیه این کشور مجاز می‌شود.

به نظر می‌رسد مسئله سوریه به صورت گسترده در اولین جلسات مجمع عمومی مطرح خواهد شد که به عقیده کارشناسان ممکن است این مسئله به صورت اولیه و پیش از توافق قدرت‌های جهانی، راهکاری برای حل بحران ایجاد کند.

همچنین اختلافات داخلی آمریکا میان واشنگتن و کنگره نیز بر بحران سوریه و پیامدهای آن تأثیر گذاشته است و بسیاری از صاحبنظران معتقدند که راهکار روسیه برای تسلیحات شیمیایی سوریه به کمک اوباما که به استفاده از زور در سوریه تهدید کرده بود، آمده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها