امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52484
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون المیادین، درگیری‌ها در شمال و شرق سوریه در حالی ادامه دارد که نیروهای ارتش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون المیادین، درگیری‌ها در شمال و شرق سوریه در حالی ادامه دارد که نیروهای ارتش آزاد توانستند شبه نظامیان دولت اسلامی عراق و شام(داعش) را از منطقه حزانو در شمال غربی ادلب و نزدیک شهر حلب عقب برانند.

همچنین در حومه جنوبی ادلب نیز درگیری‌های شدیدی بین نیروهای ارتش آزاد و دولت اسلامی عراق و شام وابسته به القاعده روی داده است.

دو طرف در حلب هم درگیری‌هایی با یکدیگر داشتند که شهر الباب یکی از کانون‌های اصلی درگیری دو طرف بود و تبادل آتش زمانی شروع شد که شبه نظامیان القاعده‌ای تلاش داشتند وارد این شهر که در کنترل ارتش آزاد است، شوند.

همچنین نیروهای جبهه النصره نیز که وارد «قطمه» در شمال حلب شده بودند با مقاومت شبه نظامیان کُرد در این منطقه مواجه شدند.

همزمان نیروهای داعش تا نزدیک مرز ترکیه هم پیشروی کرده‌اند و تلاش دارند تا شهر اعزاز را از کنترل ارتش آزاد خارج کنند.

در استان الرقه نیز پس از اینکه شبه نظامیان کُرد تلاش داشتند تا شهر «یابسه» را در کنترل بگیرند با مقاومت نیروهای جبهه النصره مواجه شدند.

از سوی دیگر در ریف الحسکه نیز شبه نظامیان داعش مقر نیروهای جبهه النصره را در شهر الشدادی تحت کنترل خود درآوردند.

این درگیری‌ها بین شبه نظامیان در سوریه در شرایطی روی می‌دهد که این درگیری‌ها باعث نگرانی گسترده حامیان مخالفان مسلح سوری شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها