امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52485
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه جمهوریت، «صلاح الدین دمیرتاش» رهبر حزب صلح و دموکراسی درباره انتخاباتهای پیش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه جمهوریت، «صلاح الدین دمیرتاش» رهبر حزب صلح و دموکراسی درباره انتخاباتهای پیش رو در ترکیه گفت: اردوغان به دنبال آن است تا با ایجاد نظام ریاستی، دایره قدرت خود را توسعه دهد. اما کردها در این مسیر او را یاری نمی‌دهند و اگر قرار باشد نظام سیاسی ترکیه از پارلمانی به ریاستی تغییر داده شود، حزب صلح و دموکراسی اجازه نمی‌دهد که همه چیز طبق خواسته‌های اردوغان پیش برود. کردهای هوادار حزب ما به خوبی اردوغان را شناخته‌اند و می‌دانند که از این مرد رئیس جمهور مفید و مثبتی در نمی‌آید و به همین خاطر به او رای نخواهند داد.»

وی در ادامه درباره بسته پیشنهادی حزب عدالت و توسعه که از آن به عنوان بسته دموکراسی نام برده می‌شود، افزود: ما حزب عدالت و توسعه را به خوبی می‌شناسیم و می‌دانیم که این حزب دارای میراث فکری و رفتاری دموکراتیک نیست و در نتیجه انتظار نداریم که بسته دموکراسی نیز کردها را ذوق‌زده کند. این احتمال وجود دارد که اردوغان در این بسته، راهکارهایی در نظر گرفته باشد که بتواند به کمک آنها، مسیر پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری را هموار کند. جناب اوجالان نیز به بسیاری از رفتارهای اردوغان و حزب او انتقاد دارد و در همین ملاقات اخیر از ما پرسید: پس اردوغان کی می‌خواهد صدای مردم معترض کوچه و خیابان را بشنود؟ این مردم آزادی می‌خواهند و باید برای مطالبات آنها قدم برداشته شود.»

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه قرار است در روز پایانی ماه جاری میلادی محتوا و مفاد مربوط به بسته دموکراسی را اعلام کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها