امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52495
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری الجزیره، «جلال کامل» کارگردانی عراقی فیلمبرداری فیلم جدیدش با عنوان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری الجزیره، «جلال کامل» کارگردانی عراقی فیلمبرداری فیلم جدیدش با عنوان «دریاچه درد» در قالب فعالیت‌های «بفداد پایتخت فرهنگی جهان عرب 2013» آغاز کرد.

بنابر این گزارش در این که چهره‌های برجسته سینما و تلویزیون عراق بازی می‌کنند، از آرزوها و چالش‌های مردم عراق پس از اشغال این کشور توسط آمریکا و همراه آن شکل‌گیری خشونت‌های سیاسی، اجتماعی و تنش‌های مذهبی روایت می‌کند.

جلال کامل که خود فیلمنامه این فیلم را نوشته، می‌گوید: این فیلم از حوادث رخ داده در عراق در سال‌های 2006 و 2007 سخن می‌گوید که به مشکلات ویژه‌ای در جامعه عراق منجر شد و در این فیلم گروه‌های تروریست مهاجر و گروه‌های مسلح مرتبط با برخی شخصیت‌ها که در خون مردم عراق به دنبال مصالح خود بودند معرفی می‌شوند.

وی افزود: این فیلم حوادث و وقایع و مشاکل اجتماعی رخ داده در این دوران را با نگاه ملی و بی‌طرفانه بررسی می‌کند.

در همین حال ولید العبوسی بازیگر عراقی حاضر در این فیلم با اشاره به نقشش به عنوان پدر یک تروریست، گفت: پیام این فیلم صریح و شفاف و ضدجهل است و بر همزیستی مبتنی بر احترام، عشق و گفت‌وگو در حل مشکلات تاکید دارد چراکه پناه بردن به خشونت و قتل توان کشور برای پیشرفت را از بین می‌برد.

رضا طارش بازیگر دیگر این فیلم نیز با بیان اینکه داستان این فیلم درباره یک نوازنده در سمفونی عراق است، با اشاره به نقش هنر در اصلاح جامعه از طریق کسب معرفت و شناخت، گفت: این فیلم در حال ارائه راه‌حل مشکلات عراق از قبیل جنگ‌ها، کشتارها و مهاجرت‌هاست.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها