امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52502
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 91
امیردریادار حسین آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در حاشیه نشست مرتبط با دفاع مقدس با بیان اینکه نقش نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس و به ویژه حفظ ...

امیردریادار حسین آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در حاشیه نشست مرتبط با دفاع مقدس با بیان اینکه نقش نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس و به ویژه حفظ چرخه صادرات نفت در آن زمان مهم و برجسته است، افزود: نیروی دریایی بارها در زمان جنگ محموله‌هایی را در پوشش سایر کالاها که مشتمل بر تجهیزات و ادوات نظامی و تسلیحاتی بود در آب‌های خلیج فارس متوقف و مانع از رسیدن آن به دست عراق شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در حال حاضر و در پی حضور ناوگان‌های نیروی دریایی ارتش امنیت برای تردد ناوگان تجاری ایران در خلیج عدن و محیط پیرامونی تنگه باب المندب به طور کامل برقرار است.

آزاد در ادامه سخنان خود افزود:‌ از ابتدای حضور ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش در منطقه مذکور تاکنون یک هزار و 500 کشتی توسط ناوگروه‌های ایرانی اعم از خارجی و داخلی اسکورت شده است.

وی همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه طی ماه‌های اخیر اخبار مربوط به دزدی‌های دریایی در خلیج عدن و آب‌های سومالی کمتر شده است، گفت: باید به این نکته توجه داشت که در بعد کلی با حضور نیروهای ارتش کشورهای مختلف، ریسک حمله به کشتی‌های تجاری در آن منطقه در کل بالا رفته است.

آزاد یادآور شد: البته در مقطع کنونی با توجه به وزش بادهای موسمی دزدان دریایی که از شناورهای کوچک بهره می‌گیرند، توان دور شدن از ساحل و دسترسی به کشتی‌های بزرگ را ندارند که این امر نیز می‌تواند دلیلی برای کاهش حمله‌ها در این فصل باشد.

انتهای پیام/88001/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها