امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52508
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه پارلمان طرح ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه پارلمان طرح دوفوریتی اصلاح ماده 4 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را مورد بررسی قرار دادند.

در ماده واحده این طرح آمده است ماده 4 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب 26/1/86 به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ماده 4 - چنانچه به هر علت یک حوزه انتخابیه مجلس شورای اسلامی فاقد نماینده شود و تا برگزاری یکی از موارد انتخابات مذکور در اصل 6 قانون اساسی جمهوری اسلامی بیش از یک سال زمان باقی باشد وزارت کشور موظف است ظرف 6 ماه از زمانی که حوزه انتخابیه فاقد نماینده شده است، انتخابات میاندوره‌ای برگزار کند.

طبق تبصره یک این ماده چنانچه تعداد نمایندگان مجلس کمتر از چهار پنجم مجموع نمایندگان شود و بیشتر از یک سال به پایان دوره نمایندگی باقی باشد و در مدت باقیمانده هیچ یک از انتخابات مذکور برگزار نشود، انتخابات میاندوره‌ای برگزار می‌شود.

تبصره 2 ماده 4 نیز صراحت دارد که چنانچه از زمانی که حوزه انتخابیه فاقد نماینده شده است تا برگزاری یکی از موارد انتخابات موضوع اصل 6 قانون اساسی یک سال زمان باقی مانده باشد انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی برای حوزه ذیربط همزمان برگزار می‌شود.

در تبصره 3 این ماده آمده است: هزینه برگزاری انتخابات موضوع این قانون از محل اعتبارات وزارت کشور و شروای نگهبان تامین می‌شود دولت موظف است اعتبار مورد نیاز را در بودجه سنواتی پیش‌بینی نماید.

بهارستان‌نشینان پس از استماع نظر طراح و نمایندگان مخالف و موافق با 111 رای موافق،‌24 رای مخالف و 13 رای ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس با دوفوریت این طرح مخالفت کردند. البته وکلای ملت با 119 رای موافق، 11 رای مخالف و 8 رای ممتنع به یک فوریت این طرح رای مثبت دادند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها