امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52511
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه پارلمان، در مخالفت با دوفوریت طرح اصلاح ماده 4 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: ماده 60 آئین‌نامه مجلس که همگان متعهد به آن هستیم درباره فوریت‌ها توضیح داده است.

وی افزود: اصل بر عادی بودن طرح‌هاست در نتیجه باید برای فوریت‌دار بررسی کردن طرح‌ها دلایل کافی وجود داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه طرح‌های دوفوریتی باید شامل فوت وقت و ضروریات ‌باشند، تصریح کرد: موضوع این طرح، مسئله امروز کشور نبوده و نیست؛ در همه دوره‌ها مسائلی را در مورد نمایندگان داشته و داریم البته امیدواریم تکرار نشود.

کاتب در همین زمینه گفت: به نظر می‌آید این طرح باید در کمیسیون مطرح شود تا در صورتی که اشکالات دیگری درباره قانون انتخابات مطرح است بررسی و اصلاح شود، اگر به صورت موردی اشکالات قانون را بررسی کنیم باز ممکن است فردا مورد دیگری مطرح شود.

وی طرح اصلاح ماده 4 قانون انتخابات مجلس را مغایر با قانون اساسی دانست و وجود بار مالی را دلیل این مغایرت عنوان کرد.

این نماینده مردم در مجلس تبصره‌های این طرح را دارای ایراد دانست و گفت که کلیت طرح اصلاح ماده 4 قانون انتخابات مجلس ایراداتی دارند.

نماینده مردم گرمسار از سایر نمایندگان خواست به دوفوریت طرح مذکور رای ندهندتا این طرح به صورت کافی در کمیسیون مورد بررسی قرار بگیرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها