امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52514
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد دوست‌محمدی دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی بیداری اسلامی و بسیج جهانی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد دوست‌محمدی دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین در نشست خبری که صبح امروز در محل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برگزار شد، اظهار داشت: یکی از تحولات مهمی که در سال‌های اخیر در منطقه رخ داده پیدایش موج قدرتمند و شکننده بیداری اسلامی در منطقه است.

وی با اشاره به پیدایش انقلاب اسلامی در سه دهه گذشته و تأثیرات آن در معادلات بین‌المللی، گفت: انقلاب اسلامی آرایش صحنه را در منطقه تغییر داد و بعد از گذشت 30 سال تبدیل به الگویی برای ملت‌های منطقه شد.

دوست‌محمدی تأکید کرد: امروز هیچ مسئله‌ای در خاورمیانه مانند سوریه، لبنان، عراق و افغانستان بدون حضور ایران حل نمی‌شود.

دبیر کمیته علمی همایش ادامه داد: تا کنون 6 همایش بیداری اسلامی در ایران برگزار شده است و ایران الگوی بیداری اسلامی است.

دوست محمدی با بیان اینکه امام (ره) 30 سال پیش بیداری اسلامی را پیش‌بینی کرده بودند، اظهار داشت: برای بررسی نقش علمی ایران در بیداری اسلامی این همایش بین‌المللی برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بیداری اسلامی توسط مردم و بسیج مردمی پیروز خواهد شد، اعلام کرد: روحیه مبارزه‌جویی و شرکت مردم برای تحول و ایجاد ساختار جدید در جهان منتشر شده و به غرب و آمریکا نیز رسیده است.

دوست‌محمدی افزود: امروز جنبش وال‌استریت به یک معضل بزرگ برای آمریکا تبدیل شده که آنها مجبور شدند دولت پلیسی را سرکار بیاورند و این یعنی جنبش بیداری اسلامی به آمریکا نیز رسیده است.

دبیر کمیته علمی همایش خاطرنشان کرد: این همایش با حضور اساتید برتر دانشگاه‌های کشور و اساتید خارجی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: تبیین مفوم بسیج، بسیجی و مستضعف در جهان، تبیین نقش و کارایی بسیج به عنوان الگوی کارآمد برای مستضعفان جهان و تعریف جدیدی از بسیج به زبان‌های مختلف از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

دوست‌محمدی ادامه داد: بسیج مردمی نقش بسزایی در بیداری اسلامی دارد و همین پیاده کردن بسیج مردمی در سوریه باعث نجات این کشور شده است.

وی در پایان با اشاره به محورهای این همایش گفت: بیداری اسلامی؛ مفهوم‌شناسی و مبانی نظری، بیداری اسلامی؛ آسیب‌شناسی و آینده‌پژوهی، تفکر بسیجی؛ الگوی بیداری اسلامی، بیداری اسلامی، بسیج و نظام‌سازی، بیداری اسلامی و فقه حکومتی مذاهب اسلامی، نظام سلطه و بیداری اسلامی، بیداری اسلامی و تحولات راهبردی منطقه و بیداری اسلامی؛ مطالعات موردی از محورهای این همایش است.

در ادامه این نشست، صاحب صادقی رئیس کمیته اجرایی همایش نیز اظهار داشت: مهلت ارسال چکیده مقالات تا پایان مهرماه تمدید شده و همچنین مهلت ارسال کامل مقالات 15 آذرماه است.

وی اظهار داشت: این همایش 24 و 25 دیماه برگزار می‌شود و مقالاتی که در این همایش پذیرفته شود در مجلات علمی-پژوهشی چاپ می‌شود.

صادقی همچنین اعلام کرد که در کنار این همایش نمایشگاه بیداری اسلامی و کارگاه‌های آموزشی برپا خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها