امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52519
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، عباس آزادی در جمع خبرنگاران با اشاره به تاریخچه هوانوردی عمومی در کشور اظهار کرد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، عباس آزادی در جمع خبرنگاران با اشاره به تاریخچه هوانوردی عمومی در کشور اظهار کرد: کشورهایی مانند برزیل صنعت هوانوردی عمومی را در جهان راه‌اندازی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از پنج سال پیش برای قرار گرفتن این صنعت در اختیار عامه مردم در کشور تلاش شد، تصریح کرد: همدان هشتمین استانی است که از صنعت هوانوردی عمومی بهره‌برداری کرده و می‌تواند به اشخاص حقیقی و حقوقی تسهیلات ارائه دهد.

رئیس هیئت مدیره شرکت هوانوردی آسمان غرب همدان ادامه داد: این مرکز در زمینه آموزش خلبانی هواپیمای فوق سبک، پروازهای تفریحی و توریستی، کنترل ترافیک جاده‌ای، فیلم‌برداری هوایی، کنترل ریل راه‌آهن، کنترل خطوط برق، شناسایی هوایی، تبلیغات هوایی، تاکسی هوایی، نمایش هوایی، پست هوایی و گشت هوایی می‌تواند ارائه خدمات کند.

وی به دیگر خدمات این مؤسسه اشاره کرد و گفت: آموزش خلبانی هواپیمای مدل، پاراگلایدر، پاراموتور، چتربازی و پاراسل از دیگر خدمات این آموزشگاه به شمار می‌رود.

آزادی به انگیزه‌هایی که در ایجاد این آموزشگاه دخیل بود، اشاره کرد و گفت: وجود فرودگاه در همدان، وجود پایگاه هوایی نوژه با نیروهای کارآمد، وجود فضاهای گردشگری و... موجب اقدام به ایجاد این آموزشگاه شده است.

وی با بیان اینکه همدان پس از تهران نخستین مرکز هوانوردی غیر‌نظامی در کشور است، افزود: در این مراکز از هواپیماهای فوق سبک و توریستی دونفره استفاده می‌شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت هوانوردی آسمان غرب همدان خاطرنشان کرد: شرکت هوانوردی آسمان غرب در زمینه ارتقا صنعت هوانوردی عمومی در استان همدان و غرب کشور، با هدف توسعه صنعت گردشگری در این منطقه ایجاد شده است.

وی به پیگیری ساخت باشگاه هوانوردی و مجوز ایجاد آموزشگاه خلبانی همدان در چهار سال اشاره کرد و اظهار داشت: با پیگیری‌های فراوان این مرکز در بهمن 88 در شهرستان همدان به ثبت رسید، در مرداد 91 موافقت اصولی آن کسب شد و در مرداد ماه 92 مجوز بهره‌برداری از سازمان هواپیمایی کشور در زمینه آموزش خلبانی، پروازهای تفریحی و دیگر خدمات هوایی به همدان تعلق گرفت.

*پروازهای تفریحی به مسیر علی‌صدر راه‌اندازی می‌شود

آزادی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به همه‌گیر بودن آموزش خلبانی در این آموزشگاه اظهار داشت: هم آقایان و هم بانوان با داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و چکاپ پزشکی در این دوره‌ها شرکت کنند.

وی شهریه شرکت در این دوره‌ها را 12 میلیون تومان دانست و گفت: هشت میلیون تومان از این مبلغ را شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت اقساط 24 ماهه پرداخت کنند که در کل ایران چنین امتیازی وجود ندارد.

رئیس هیئت مدیره شرکت هوانوردی آسمان غرب همدان با اشاره به مدرسان این آموزشگاه نیز یادآور شد: این باشگاه پروازی برای آموزش، از خلبانان بازنشسته نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که از سازمان هواپیمایی مدرک غیرنظامی گرفته‌اند، استفاده کرده است.

وی با بیان اینکه تجهیزات پروازی ناوگان هوایی شرکت آسمان غرب متشکل از چهار فروند هواپیمای فوق سبک است، بیان داشت: محل استقرار ناوگان هوایی این شرکت فرودگاه همدان است.

آزادی از گسترش تاکسی هوایی با صندلی‌های چهارنفره خبر داد و گفت: با توجه به مشکلات مالی تفاهم‌نامه‌ای با شرکت سیاحتی علی‌صدر منعقد شده تا با همکاری و مشارکت این شرکت باشگاه پروازی همدان طی طریق کند.

به گفته وی، با همکاری شرکت سیاحتی علی‌صدر در آینده پروازهای تفریحی به مسیر علی صدر را نیز خواهیم داشت.

رئیس هیئت مدیره شرکت هوانوردی آسمان غرب همدان با بیان اینکه به دنبال راه‌اندازی مرکز مونتاژ پرنده‌های فوق سبک هستیم، افزود: تاکنون چهار نفر برای همکاری در این زمینه شناسایی شده و در طرح‌های توجیهی شرکت کرده‌اند.

به گفته وی، با صحبت‌هایی که با پارک علم و فناوری و دانشگاه‌ها داشته‌ایم، امیدواریم بتوانیم از این صنعت در هوانوردی در بحث تئوریک از فضای دانشگاهی برخوردار شویم.

آزادی بیان داشت: این مرکز آمادگی ارائه خدمات به نیروهای نظامی و انتظامی و جهاد کشاورزی را دارد.

وی در پایان سخنانش تأکید کرد: شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزش خلبانی با 40 ساعت پرواز گواهینامه شخصی پرواز و با گذراندن 110 ساعت پرواز گواهینامه حمل مسافر دریافت می‌کنند.
انتهای پیام/89003/ل40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها