امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52528
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار موسی کمالی در حاشیه کنگره شعر سرباز در پاسخ به سؤالی در مورد کار پژوهشی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار موسی کمالی در حاشیه کنگره شعر سرباز در پاسخ به سؤالی در مورد کار پژوهشی مرکز پژوهش‌های مجلس پیرامون خدمت سربازی در دنیا و مقایسه آن با ایران گفت: این یکی کار تحقیقاتی نبوده بلکه تنها جمع‌آوری اطلاعات کرده است.

وی ادامه داد: سربازی در جهان به دو صورت انجام می‌شود که 52 درصد کشورها دارای سربازی حرفه‌ای و انتخابی هستند و 48 درصد نیز به مانند ایران سربازی اجباری دارند.

وی تأکید کرد: بارها گفته‌ایم که اگر دانشجویان کارشناسی ارشد و بالاتر کار تحقیقاتی در مبنای آسیب‌شناسی دوره خدمت سربازی جهت افزایش بهره‌وری سربازی در ایران ارائه کنند بخشی از خدمت آنها کسر و یا از انجام خدمت وظیفه معاف خواهند شد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه قوانین فعلی سربازی همچنان به قوت خود باقی است و تغییر در این قوانین نخواهیم داشت گفت: معلوم نیست چه زمانی تصمیم به تغییر قانون سربازی گرفته شود بنابر این مشمولین برای انجام خدمت هر چه سریعتر مراجعه کنند.

وی در پاسخ به سؤالی که در مورد اینکه سه درصد از مشمولین از خدمت وظیفه غایب هستند، گفت: 25 درصد مشمولان به موقع جهت اعزام خود را معرفی نکرده و غایب به شمار می‌آیند. ضمن اینکه 7 تا 8 درصد مشمولان به طور کلی برای انجام خدمت وظیفه مراجعه نمی‌کنند.

کمالی در مورد افزایش حقوق سربازان خاطر نشان کرد: افزایش حقوق که به تصویب قانون‌گذار رسیده است نیاز به تأمین منابع مالی دارد و هم اکنون منابع مالی آن تأمین نشده است.

وی تأکید کرد: با این وجود امسال 81 هزار تومان به حقوق سربازان متأهل اضافه شده است.

کمالی در مورد کاهش سهمیه امریه سربازان گفت: سالانه 70 هزار سرباز امریه به 136 دستگاه واگذار می‌شود. که بنا داریم بهره‌وری و کاربرد این سربازان را بازبینی کنیم و از تعداد سهمیه برخی دستگاه‌ها بکاهیم.

وی در پایان تأکید کرد: سرباز معلم، هیئت علمی و سرباز جهاد کشاورزی همچنان به قوت خود باقی خواهند ماند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها