امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52534
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 32
«محمود مرعی» دبیرکل جریان «سوری‌های دموکراسی خواه» از احزاب معارض نظام سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزار ی فارس در دمشق، با انتقاد از عملکرد ...

«محمود مرعی» دبیرکل جریان «سوری‌های دموکراسی خواه» از احزاب معارض نظام سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزار ی فارس در دمشق، با انتقاد از عملکرد گروه‌های مسلح در سوریه،‌ افزود:  ممکن است که «ارتش آزاد» بد باشد ولی عملکرد «امارت اسلامی عراق و شام» و «جبهه النصره» بدتر است.

داعش بدیل ارتش آزاد نیست/آمریکا مخالف سقوط دولت بشار اسد است

وی با تاکید بر ضرورت اتخاذ مواضع یکپارچه محافل بین‌المللی به منظور پایان دادن به بحران سوریه و قطع حمایت‌های مالی و نظامی به افراد مسلح، تاکید کرد که افراد مسلح، اقدام به نابودی کشور می‌کنند و مشخص شد که اوضاع جاری بسیار نابسامان هستند.
 
این معارض سوریه تصریح کرد: به عبارت دیگر نمی‌توان نظام فعلی را تغییر داد و حتی نمی‌توان (گروهک) «دولت اسلامی عراق و شام» را جایگزین ارتش آزاد کرد، چنین موضوعی بسیار ترسناک است.

مرعی با بیان اینکه حتی آمریکایی‌ها و کشورهای اروپایی نمی‌خواهند که سوریه در شرایط فعلی از دست نظام به دست گروهی مانند امارت اسلامی عراق و شام منتقل شود، افزود: چنین امری می‌تواند محافل بین‌المللی را به تحرک برای مبارزه با تروریسم وادارد.

وی با اشاره به اختلافات درون گروهی افراد مسلح در سوریه گفت: اگر اختلافی میان گروه‌های مسلح نبود؛ نتیجه تحولات سوریه با آنچه امروز شاهد آن هستیم؛ تفارت بسیاری می‌داشت. در کشور مالی، فرانسه و در کشورهای عراق و افغانستان، آمریکا به مبارزه با گروه‌های مسلح پرداخت.

بزودی ترکیه با مدیریت عربستان با تروریست مواجه می‌شود

این چهره برجسته معارض نظام سوریه با بیان اینکه درگیری‌های بین ارتش آزاد و دولت اسلامی عراق و شام بر روابط بین ترکیه و عربستان سعودی تاثیر گذاشته است، گفت: امارت اسلامی عراق و شام از سیاست‌های ترکیه پیروی می‌کند، ترکیه به واسطه این گروه با حزب «پ.ک.ک» مقابله می‌کند.

وی با بیان اینکه عربستان سعودی، قطر را در تحولات مصر مغلوب خود ساخته و اکنون پا در تحولات سوریه گذاشته است، افزود: به زودی نوبت ترکیه خواهد رسید.

مرعی آمریکا را معلم بزرگ تحولات منطقه خواند و با «بازیگر کوچک» نامیدن کشورهای منطقه‌ای تاثیر گذار در تحولات سوریه، تاکید کرد که آمریکا، عامل انتقال پرونده تحولات سوریه از قطر به عربستان سعودی بود و البته واشنگتن از نقش و عملکرد ریاض رضایت کامل دارد.

موافق میانجیگری ایران در بحران سوریه هستیم

وی با بیان اینکه هر کدام از این کشورها به دنبال دستیابی به اهداف و منافع خود در تحولات سوریه هستند، یادآور شد که حضور قطر در تحولات سوریه بسیار کم رنگ شده و حتی حمایت نظامی‌اش از افراد مسلح به حالت شبه متوقف در آمده است. ترکیه نیز سیاستی شبیه سیاست قطر در پیش گرفته است. لذا شروع به حمایت از امارت اسلامی عراق و شام کرد زیرا عربستان سعودی از گروه‌های دیگری حمایت می‌کند.

این چهره برجسته معارض سوریه درباره نقش جمهوری اسلامی ایران در تحولات سوریه گفت: ایران از سوریه و نظام این کشور حمایت می‌کند و سعی در یافتن راه حلی سیاسی و مسالمت آمیز برای خروج از بحران جاری در سوریه هستند. دولت ایران پیشنهادی برای میانجیگری به منظور حل سیاسی بحران سوریه ارائه داد که ائتلاف معارضان سوریه آن را نپذیرفت. جریان سوری‌های دموکراسی خواه موافق همه میانجیگری‌ها – چه ایرانی باشد و چه غیر ایرانی- است که در راستای ایجاد راه حل سیاسی برای بحران جاری سوریه، گام بردارد.

وی در پایان به اختلافات درون گروهی و بین گروه‌های مسلح مختلف پرداخت و اظهار داشت که گروه‌های مسلح اقدام به سرقت نفت، انبار غلات و  غارت بسیاری از کارخانه‌ها کرده و مواد سرقتی را به ترکیه فروختند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها