امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52536
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «نیویورک‌تایمز»، فرانسه برای شرکت ایران در کنفرانس ژنو 2 پیش‌شرط گذاشت. «لوران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «نیویورک‌تایمز»، فرانسه برای شرکت ایران در کنفرانس ژنو 2 پیش‌شرط گذاشت.

«لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه در دیداری که با شورای سردبیری نیویورک‌تایمز داشت گفت که ایران می‌تواند با شرایط مشخصی در کنفرانس ژنو 2 شرکت کند.

فابیوس در این مورد گفت: «ایران باید هدف این کنفرانس را بپذیرد؛ تشکیل دولت انتقالی که «بشار اسد» رئیس جمهور فرانسه در آن حضور ندارد.»

وی افزود: «ایران باید بداند که این پاداشی در زمینه همه همکاری‌های نرم درباره برنامه هسته‌ای این کشور و یا دیگر مسائل بین این کشور و غرب نیست.»

رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه همچنین گفت که دلیل محکمی برای حضور ایران در (این مذاکرات) وجود دارد و گفت: «اگر شما خواستار صلح هستید، این موضوع بین آنهایی رخ می‌دهد که با هم می‌جنگند و ایران در این بحران درگیر است.»

وزیر خارجه در ادامه گفت: «برای ایرانیان باید روشن شود که بین مسئله سوریه و برنامه هسته‌ای ایران دیواری مانند دیوار چین وجود دارد. آنها نمی‌توانند بگویند: «ما درباره راهکاری در سوریه توافق کردیم تا شما درباره تسلیحات هسته‌ای کوتاه بیایید. نه این‌ها 2 موضوع متفاوت هستند.» 

فرانسه همواره یکی از کشورهایی بود که از اقدام نظامی غرب در سوریه حمایت می‌کرد.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار