امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52537
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه درباره دیدار احتمالی بین رؤسای جمهور آمریکا و ایران در نشست سالانه ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه درباره دیدار احتمالی بین رؤسای جمهور آمریکا و ایران در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل ابراز نگرانی کرد و مدعی شد که تهران از آشتی با قدرت های جهانی به عنوان ترفندی برای پیشبرد برنامه هسته ای خود استفاده می کند.

بر اساس این خبر، در حالیکه مقامات آمریکایی اعلام کرده اند که دیدار بین «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و دکتر «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران در طول هفته جاری در نیویورک امکان پذیر است و این دیدار نقطه عطفی در روابط میان دو کشور بعد از گذشت بیش از سه دهه محسوب می شود، اسرائیل مدعی است که اگر قدرت های جهانی از تحریم های ایران و توسل به اقدام نظامی علیه ایران عقب نشینی کنند، دستیابی ایران به بمب هسته ای سرعت پیدا می کند.

بر اساس این خبر، «یوال استینیتز» وزیر امور راهبردی اسرائیل که نمایندگی این رژیم در سازمان ملل را بر عهده دارد، در مصاحبه با رادیو ارتش اسرائیل، در پاسخ به این سوال که آیا دیداری بین اوباما و روحانی برگزار خواهد شد یا خیر، گفته است: امیدوارم اینطور نباشد؛ نمی دانم، اما حقیقتا آنچه اهمیت دارد واژه و ظواهر نیست بلکه اقدامات مهم هستند و مهم ترین چیز در این بین قطعنامه است.

این مقام صهیونیستی در ادامه مدعی شده است که امیدوار است که کل جهان و به خصوص آمریکا در واکنش به ایران بگوید که تا زمانی که آنها رفتار خود را تغییر ندهند و در رابطه به پروژه هسته ای اشان امتیاز واقعی ندهند، تحریم های اقتصادی علیه آنها ادامه خواهد داشت و اگر ضرورت پیدا کند، تهدید نظامی نیز به تحریم ها اضافه خواهد شد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که اوباما و روحانی قرار است امروز سه شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار