امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52538
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 52
به گزارش فارس به نقل از روزنامه السفیر لبنان، میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان و همسرش دیروز در مراسم استقبالی که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه السفیر لبنان، میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان و همسرش دیروز در مراسم استقبالی که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای روسای هیئت‌ها و همسران آنها در هتل وولورف استوریا در نیویورک برپا کرده بود، شرکت کرد، وی همچنین با اخضر ابراهیمی فرستاده سازمان ملل در سوریه نیز دیدار کرد.

سلیمان در این دیدار اوضاع لبنان و پیامدهای امنیتی، انسانی و سیاسی بحران سوریه بر لبنان بویژه موضوع آوارگان سوری را با وی بررسی کرد و از او بار دیگر دعوت کرد که به دنبال راهکار فوری مسالمت آمیز و سیاسی برای حل بحران سوریه باشد.

ابراهیمی نیز در این دیدار بر وجود تلاش‌های واقعی و جدی برای برگزاری کنفرانس ژنو 2 تاکید کرده و از لبنانی‌ها خواست تا با همبستگی و وحدت ملی کشور را از هر پیامد منفی بحران در سوریه بر این کشور محافظت کنند.

وی تحولات بحران سوریه را مثبت ارزیابی کرده و در پاسخ به سوال خبرنگار السفیر به صورت کوتاه از روند مثبت حل بحران سوریه سخن گفت وتاکید کرد دیدارهای زیادی در بالاترین سطوح در مورد بحران سوریه انجام شده و در دوره کنونی نباید سخنی از آنها زده شود.

وی بعد از اصرار زیاد خبرنگاران گفت: اوضاع را به فال نیک بگیرید  تا خیر به شما برسد، ‌من این موضوع را در زمان بحران لبنان نیز گفتم و خیر و خوبی برای لبنان حاصل شد.

ابراهیمی تاکید کرد که توجه و توافق بین‌المللی در مورد کمک لبنان و دور کردن این کشور از عواقب اتفاقات سوریه وجود دارد. وی همچنین در پاسخ به سوالی تاکید کرد که راهکار حل بحران سوریه به ضرر لبنان نخواهد بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار