امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52539
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، در اعتراض به حکم دادگاهی در قاهره به ممنوعیت فعالیت گروه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، در اعتراض به حکم دادگاهی در قاهره به ممنوعیت فعالیت گروه اخوان المسلمین و مصادره اموالشان، دانشجویان وابسته به اخوان طی فراخوانی اعلام کردند که امروز در تعدادی از دانشگاه‌های مصر از جمله دانشکده کشاورزی قاهره، تظاهرات خواهند کرد.

در همین راستا و در پی صدور حکم مصادره اموال اخوان، ارتش مصر با حمله به مرکز آموزشی «الدعوه الاسلامیه» وابسته به اخوان در «بنی سویف» این مرکز آموزشی را تصرف کردند.

نیروهای ارتش همچنین از ورود دانش آموزانی که در این مرکز آموزش می‌بینند جلوگیری کردند، مرکز آموزشی الدعوه الاسلامیه به وسیله «حسن جوده» یکی از رهبران شاخص اخوان پیش از مرگش تأسیس شده بود.

گروه اخوان المسلمین اعلام کرده که در اعتراض به این حکم تجمع‌های اعتراضی دیگری نیز امروز در قاهره صورت خواهد گرفت.

روز گذشته دادگاهی در قاهره حکم ممنوعیت فعالیت گروه اخوان المسلمین به عنوان بزرگترین حزب مصر را صادر کرد و در پی موج جدیدی از بازداشتی‌ها رئیس پارلمان منحل شده مصر و یکی از رهبران اخوان نیز بازداشت شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها