امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52543
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از عربی آنلاین، «محمود عباس» امروز سه شنبه در دیدار با تعدادی از رهبران یهودی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از عربی آنلاین، «محمود عباس» امروز سه شنبه در دیدار با تعدادی از رهبران یهودی در نیویورک گفت که اسرائیل باید به جای شهرک‌سازی، صلح را بنا کند.

وی تاکید کرد که ازسرگیری مذاکرات با طرف فلسطینی در نتیجه تلاش‌های گسترده و سازنده «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و «جان کری» وزیر خارجه این کشور صورت گرفت.

وی افزود که آمریکا شریک کامل در این مذاکرات است و در جلسات این مذاکرات همه مسائل راه‌حل نهایی اعم از قدس، مرزها، شهرک‌سازی، آوارگان، امنیت و اسرا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

عباس تصریح کرد که مهلت اختصاص یافته برای دستیابی به توافق فراگیر بین 6 تا 9 ماه است و در مقابل آن اسرائیل به آزاد کردن 104 اسیر از اسرای در بند زندان‌های این رژیم که پیش از سال 1993 بازداشت شده‌اند، متعهد شده است.

وی اشاره کرد که دولت فلسطین نیز متعهد شده است که در این مدت زمان تعیین شده به هیچ یک از نهادها و آژانس‌های سازمان ملل مراجعه نکند و اگر اسرائیل از اراضی اشغالی سال 1967 عقب نشینی کند در آن صورت 57 کشور عربی و اسلامی روابط و تعامل خود با اسرائیل را ازسر خواهند گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها