امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52544
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ناریشکین" رئیس دومای دولتی روسیه امروز اعلام کرد که گروهی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ناریشکین" رئیس دومای دولتی روسیه امروز اعلام کرد که گروهی از نمایندگان دومای روسیه قصد دارند برای بررسی اوضاع درباره سوریه و مذاکره با همتایان سوری خود به دمشق سفر کنند. 

ناریشکین یادآور شد که 11 سپتامبر دومای روسیه بیانیه‌ای در مورد سوریه تصویب کرد و قبل از آن نیز هیئتی از نمایندگان دوما برای بررسی اوضاع پیرامون سوریه به آمریکا سفر کردند که متاسفانه نمایندگان کنگره از ملاقات با آنها خودداری کردند که به گفته وی، این عدم تمایل به منزله عدم آمادگی همتایان آمریکایی ما برای گفت‌وگوی منطقی و جدی پیرامون این مسئله است.

رئیس دومای روسیه در عین حال تاکید کرد که منابع دیپلماتیک برای حل و فصل مناقشه سوریه هنوز از بین نرفته‌اند و تحقق طرح پیشنهادی مسکو برای تحت کنترل بین‌المللی درآمدن تسلیحات شیمیایی سوریه هم از جمله آنهاست و این نظریه حتی مورد ارزیابی مثبت کسانی قرار گرفته که تا قبل از این همواره از راه حل نظامی مناقشه سوریه سخن می‌گفتند.

وی یادآور شد که درس عبرت‌های بدست آمده از قرن بیستم ما را موظف می‌کند تا اجازه ندهیم حقوق و ضوابط بین‌المللی بار دیگر به این راحتی نقض شوند.

ناریشکین همچنین اعلام کرد که موضوع سوریه در نشست آتی مجمع عمومی پارلمان اروپا هم که قرار است در تاریخ 14 نوامبر با حضور هیئت نمایندگی روسیه در آن برگزار شود، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها