امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52550
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 96
علی سرابی در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس با بیان اینکه باید در آثار هنری به ارزش‌های این انسان‌های بزرگ که به مقام شهادت رسیده‌اند، اشاره شود، ...

علی سرابی در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس با بیان اینکه باید در آثار هنری به ارزش‌های این انسان‌های بزرگ که به مقام شهادت رسیده‌اند، اشاره شود، اظهار کرد: به نظرم بهره‌گیری از یک رشته هنری برای انتقال این موضوع کار صحیح و درستی است. از سوی دیگر هم باید نشان دادن عواقب خوب و بد جنگ در آثار هنری به خصوص نمایش‌های جشنواره تئاتر مقاومت افزایش یابد.

سرابی ادامه داد: تئاتر هنر والایی است و ما نویسندگان بزرگی در تئاتر داریم که متون اعجاب‌انگیزی را در حوزه تئاتر مقاومت خلق کرده‌اند، از جمله محمد یعقوبی و علیرضا نادری که ارزش این انسان‌ها را در آثار خود حفظ کرده‌اند.

وی با بیان اینکه باید با روی کار آمدن دولت جدید نگاه بازتری در این حوزه بوجود آید تصریح کرد: در این صورت بار دیگر نویسندگان و هنرمندان مطرح به حوزه تئاتر مقاومت بازمی‌گردند و از این پس شاهد آثاری قوی و تاثیرگذاری در این حوزه خواهیم بود.

بازیگر نمایش‌های «زمستان 66» و «خشکسالی و دروغ» در ادامه خاطرنشان کرد: این در حالی است که در دنیا آثار بسیار با ارزش و مطرحی با موضوع مقاومت در سینما و تئاتر خلق و ماندگار شده‌اند و باید در ایران هم با باز گذاشتن دست نویسندگان شاهد آثار ماندگاری در تئاتر مقاومت باشیم.

وی در پایان سخنان خود اذعان کرد: مسئولان و دبیرجشنواره تئاتر مقاومت هم می‌توانند با ارائه مناسب‌ترین راهکارها برای هنرمندان، باعث ایجاد امنیت در میان آنها بشوند. 
 
انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها