امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52551
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دفتر مشق‌های شکرستان از مرداد ماه سال جاری روانه بازار کتاب شد و در مدت ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دفتر مشق‌های شکرستان از مرداد ماه سال جاری روانه بازار کتاب شد و در مدت کوتاهی توانست بخشی از بازار را احاطه و مخاطبان فراوانی را جذب کند.

طرح و رنگ‌های زیبای این دفاتر ایرانی که با همکاری حوزه هنری کودک و نوجوان تهیه شده و با بهره از تحقیقات اتاق فکر این نهاد فرهنگی تولید شده، توانسته طی مدت زمان کوتاه نام «شکرستان» را روی زبان‌ها انداخته و آوازه شکرستان بازار را تحت الشعاع قرار دهد.

ابتدا دفاتر نقاشی و خط دار شکرستان و پس از مدت کوتاهی بلافاصله دفتر یادداشت‌های شکرستان و دفاتر سیمی راه تولید را طی کرد و عرضه شد.

محمد سرشار رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان نخستین فردی بود که درباره تولید دفاتر شکرستان اخباری را منتشر کرد، او می‌گوید: براساس برآوردهای صورت گرفته، دفترهای شکرستان، پرمخاطب‌ترین دفترها با طرح بومی هستند. از نیمه شهریور ماه، به همت شرکت آزاده، موج سوم دفترهای شکرستان، شامل دفترهای مشق سیمی و دفترهای نقاشی بزرگ، وارد بازار شده‌اند و با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شده‌اند.

حدیدی مدیر شرکت آزاده که دفتر مشق‌های «شکرستان» را تولید کرده ضمن اشاره به تولیدات دیگر محصولات شکرستان، از میزان استقبال از طرح‌های ایرانی و ارتباط متقابل با مخاطب مواردی را مطرح کرد و گفت: اتاق فکری شکرستان به واقع از حوزه هنری آغاز شده است، ما هم در کنار آنها یاری‌گر هستیم.

وی درباره پرفروش‌ترین طرح این دفاتر هم به نام «اسکندر» اشاره اما توضیح داد: اسکندر؛ شخصیتی جداب و پرفروش است، البته اکثر مراجعان پک کامل و حاوی تمام طرح‌ها را طالب هستند.

بر اساس این گزارش، اما گاهأ همین استقبال خوب، فرصتی را برای افزاد سود جو نیز فراهم می‌کند که سرشار در این باره متذکر شد، کلیه حقوق مجموعه شکرستان متعلق به حوزه هنری است و با توجه به ثبت مالکیت این مجموعه در مراجع ذی‌صلاح قانونی، هرگونه سوء استفاده از طرح‌های شکرستان، با واکنش مناسب روبه‌رو خواهد شد. هم‌اینک اقدامات پیش‌گیرانه لازم صورت گرفته و در صورت مشاهده دفترهای تقلبی شکرستان، به تناسب، برخوردهای صنفی، انتظامی و کیفری در انتظار تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان این دفترهای تقلبی خواهد بود. همچنین در حال طراحی ساز و کار حقوقی لازم هستیم تا خریداران متضرر، امکان جایگزینی دفترهای تقلبی با دفترهای اصلی و با کیفیت شکرستان را داشته باشند.

چاپخانه تولید دفاتر شکرستان، با توجه به استقبال علاقه‌مندان و جامعه دانش‌آموزی از این دفاتر روزانه تولیدات را افزایش می‌دهد؛ بر این اساس سری به این چاپخانه زدیم تا گزارش از روند تولید هم ارائه شود. تصاویر این روند در ذیل می‌آید؛
 

سامانه پیام کوتاه 10008444 سامانه پیام کوتاه و http://www.azadehco.com آدرس سایت است که علاقه مندان می‌توانند محصولات شکرستان را به روز از طریق این دو سامانه دریافت کنند.

گفتنی است عرضه دفترهای مشق شکرستان از بیستم مرداد ماه آغاز و هم‌اینک دفترهای مشق 50 و 80 برگ ته‌چسب، دفترهای مشق سیمی، دفترهای نقاشی 50 برگ، دفترهای نقاشی بزرگ دسته‌دار و دفترچه‌های یادداشت، به شبکه فروشگاه‌های لوازم‌التحریر عرضه شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها