امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52556
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در مراسم تودیع و معارفه مدیران این سازمان با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در مراسم تودیع و معارفه مدیران این سازمان با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و قرارداشتن در هفته گرامیداشت ایام باشکوه دفاع مقدس، گفت: در ایام فرخنده‌ای قرار داریم، ایامی که بازگشت به خویشتن خویش و ریشه‌ها است چرا که خاطره شهدا و زنده‌نگه داشتن یاد آنها یعنی بازگشت به خویشتن و اتفاقاً امروز برای اهالی فرهنگ و هنر بویژه سینما بهترین زمان برای بازگشت به خویش است چرا که هویت واقعی خود را در زیر سایه تنش‌ها زیر سئوال می‌بینند.

وی افزود: من معتقدم که همه سینمای ایران باید سینمای مقاومت، ارزش‌های اسلامی و دفاع مقدس باشد به همین دلیل خیلی به تقسیم‌بندی سینماگران، به سینماگران ارزشی و دفاع مقدسی اعتقاد ندارم و معتقدم که همه سینما باید در خدمت ریشه‌ها و ارزش‌ها باشد و بازگشت به ارزش‌های دفاع مقدس یعنی بازگشت به ریشه‌ها.

معاون وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: جا دارد در این روزها و ماه‌های خوب و پر امید تجلیل کنیم از سکان‌دار کشتی نظام جمهوری اسلامی ایران و افتخار کنیم به نظام ولایت. وقتی امام راحل(ره) ولایت فقیه را مطرح کردند در دهه اول انقلاب بحث‌ها فلسفی و کلامی بود اما امروز در کنار این مسائل یک گذشته درخشان از نظام ولایی را داریم.

وی ادامه داد: باید یادی کنیم از 4 سال گذشته که چقدر همه نگران ثبات و آرامش کشور بودیم و دیدیم که رهبر معظم انقلاب اسلامی چقدر خوب ما را از این بحران‌ها بیرون آوردند و در چنین شرایطی تئوری نرمش قهرمانانه را برای عبور از بحران‌ها بیان کردند.

ایوبی تصریح کرد: 4 سال گذشته زمان بیان نرمش قهرمانانه فراهم نشده بود اما امروز مقام معظم رهبری این صحبت را مطرح کردند و همین موضوع دلیل عملی نظام ولایت فقیه است که الگوی حکومت در کشورهای شرقی می‌تواند باشد.

معاون وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی افزود: امیدواریم شاهد روزهای پرشکوه، خوب و بدون مسئله در کشور باشیم و جا دارد از همه مدیران سابق تشکرر کنم، مدیرانی که از چهره‌های برجسته فرهنگی کشور هستند و بنده اعتقاد قلبی دارم که مدیون همه مدیرانی هستیم که در سال‌های انقلاب اسلامی پرورش یافته‌اند ما در عرصه مدیریت فرهنگی مدیران زیادی نداریم و بنابراین باید بتوانیم از تجربه همه مدیران استفاده کنیم و بنده هم از تجربه مدیران گذشته استفاده خواهم کرد البته در چند روز گذشته فرصت اینکه بنشینیم و گفت‌وگو کنیم که این عزیزان در کجا تمایل به کار دارند فراهم نشد و امیدوارم به زودی این اتفاق بیفتد.

ایوبی در ادامه صحبت‌هایش بیان داشت: انشاا...  در این فضای پر امید،سینمای پر امید هم بتواند متولد شود و با کمک همه سینماگران و مدیران از حاشیه‌ها عبور کنیم. باید به داد اصناف برسیم و با استفاده از تجربیات مدیران جلسات مشورتی برگزار کنیم و امروز خواست مردم از سینماگران این است که در فضای متفاوتی بتوانند کار کنند چرا که یک فضای نشاط و امید به وجود آمده و سینماگران امروز آماده هستند تا کار کنند و فیلم بسازند.
* سینمای امید باید فیلم پر امید بسازد

معاون وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی در ادامه تاکید کرد: سینمای امید باید فیلم پرامید بسازد و تصویر پر امیدی را به دنیا نشان بدهد البته هیچ جامعه‌ای عاری از مشکل نیست و ما نباید انتظار داشته‌باشیم که سینماگران از بیان مشکلات غافل شوند اما می‌توان همین مشکلات را زیبا نشان داد.

* در انتخاب مدیران وسواس لازم را به خرج می‌دهم

براساس این گزارش، ایوبی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به حساسیت بالا برای انتخاب مدیران، گفت: در انتخاب مدیران سازمان همه وسواس‌های لازم را انجام می‌دهم و نگاه درست و اندیشه مدارانه به نظام و انقلاب را در نظر خواهم داشت و با نگاه حساس به انتخاب مدیران می‌کوشم.

وی همچنین خطاب به کارمندان سازمان سینمایی گفت: به روز ترین و با فرهنگ‌ترین صنعت در دنیا صنعت سینما است، کار فرهنگی کارمندی نیست و اگرچه ضوابط و قواعد کارمندی بر ما حاکم است اما مسئول فرهنگی باید به کارش عشق بورزد و کارمندان ما دقت داشته باشند که مخاطب و مراجعینمان تفاوت دارد با دیگر سازمان‌ها چرا که مراجعین ما فرهیختگان جامعه هستند و حتی از نگاه شما همه چیز را می‌توانند بفهمند پس باید با آنها با احترام برخورد کنیم و اگر سینماگری پشت درب‌ها منتظرماند از او عذرخواهی کنیم.

ایوبی تصریح کرد: البته انتظاری نیست که دربها همیشه باز باشد اما ملاقات نکردن با هنرمندان باید با زبان خودش باشد و من هرجا که بودم هرچقدر هم که آن سازمان کوچک بود اما وقتی اهالی، آن مکان کوچک را خانه خود دانستند اتفاقات بزرگی رخ داد. اگر به سینما بی‌علاقه‌هستیم و سینما را باور نداریم جایمان در این سازمان نیست.

* انتظار جامعه سینمایی از ما قانونمداری است

براساس این گزارش، معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی در ادامه صحبت‌هایش با تاکید بر قانونمداری و حذف سلیقه‌گرایی از تصمیمات مدیریتی اظهارداشت: انتظار جامعه سینمایی از ما این است که قانون، قانون‌مداری و ضوابط جای کارهای سلیقه‌ای را بگیرد تا همه احساس کنند اینجا جز شفافیت چیزی حاکم نیست.

ایوبی در ادامه خطاب به مدیران سازمان سینمایی گفت: از مدیران در همه سطوح می‌خواهم که با اخلاق رفتار کنند. اخلاق آب زلالی است که اگر در سازمان جاری شود همه ثمرات آن را می‌بینند.

وی ادامه داد: مسئولان‌،مدیران و معاونین باید بدانند که بخش مهمی از وقت کارمندان در این سازمان صرف می‌شود و باید سعی کنیم این بخش عمده با نشاط، خوشحالی و امید صرف شود.

*سازمان سینمایی نمی‌تواند در گذشته دست و پا بزند

رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: ما یک سازمان تخصصی هستیم و اگر دانش و تجربه کافی نداریم باید سعی کنیم به سرعت خود را به دانش روز مجهز کنیم، سازمان سینمایی نمی‌تواند در گذشته دست و پا بزند و به همین دلیل قطعاً مرکز تحقیقات و مطالعات تقویت خواهد شد.

وی افزود: نباید به هر آنچه که داریم خو بگیریم و دائماً باید خود را به روز کنیم، سازمان سینمایی قطعاً نیاز به یک بازنگری دارد، اصل تشکیل سازمان سینمایی یک حرکت بسیار خوب بود که ما آن را حفظ خواهیم کرد اما ارتباط با مراکز نیاز به یک بازتعریف دارد که در صحبت با کارشناسان به دنبال عملیاتی کردن آن هستیم و از آقای رضادار خواسته‌ایم تا به سرعت جلسات کارشناسی را تشکیل دهند تا به سمت تخصص‌گرایی برویم.

* اهالی رسانه‌هم مثل من صبر ایوب داشته باشند

ایوبی در ادامه با تقدیر از اهالی رسانه اظهارداشت: از اهالی رسانه هم تقدیم می‌کنم چرا که نیاز به یک نگاه هوشمندانه در عرصه رسانه و انتشار اخبار وجود دارد، حرفه من گفت‌وگو است اما نیاز داریم کمی صبر کنیم و شما هم مثل من نیاز به صبر ایوب دارید تا کارها انجام شود و بعد بتوانیم در مورد کارهای انجام شده گفت‌وگو کنیم.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: از اهالی سینما هم که دائماً دوست دارند اخبارشان را در رسانه‌ها ببینند و از طریق رسانه‌ها با با من صحبت کنند و در سایت‌ها و شبکه‌های مجازی می‌خواهند مطالبشان را به من منتقل کنند تشکر می‌کنم اما هیچوقت رسانه جای روابط چهره به چهره را نخواهد گرفت و از آنها نیز درخواست می‌کنم تا بیایند و با هم گفت‌وگو کنیم.

* صدای آهسته را بیشتر از صدای بلند گوش می‌کنم

وی تصریح کرد: همانطور که از روز اول گفتم اولویت من همواره شنیدن است اما صدای آهسته را بهتر از صدای بلند می‌شنوم چرا که گوش من به صدای بلند حساسیت دارد و اعتقاد دارم صدای کوتاه حرف بهتری برای شنیدن دارد و صداهای بلند خیلی حرف مهمی برای گفتن ندارند.

رئیس سازمان سینمایی در خاتمه با اشاره به اینکه امروز کشورهای منطقه و جهان نیازمند سینمای ایران هستند، گفت: سینمای مؤلف و با اندیشه سینمای ایران است که امروز کشورهای غرب همگی دوست دارند از این سینما استفاده کنند و باید تلاش کنیم تا سینمایمان را به کشورهای دیگر عرضه کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها