امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5257
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 95
حسن رادمرد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: 100 هزار تن روغن خام برای تصفیه در سطح کارخانجات ...

حسن رادمرد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: 100 هزار تن روغن خام برای تصفیه در سطح کارخانجات توزیع شده است و در حال حاضر در عرضه روغن در احجام مختلف مشکلی وجود ندارد و سطح تولید آنها بالا رفته است.

وی با تاکید بر اینکه بازار روغن اشباع شده است، گفت: در حال حاضر عرضه روغن بیش از تقاضا است.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت گفت: پیش از این تصمیم‌گیری شده بود تا فرمول قیمت‌گذاری روغن، 50 درصد با ارز مبادله‌ای و 50‌درصد با ارز مرجع باشد اما در حال حاضر قیمت‌گذاری روغن با 30 درصد ارز مبادله‌ای و 70 درصد ارز مرجع صورت می‌گیرد.

وی افزود: در مرحله اول از امروز قیمت روغن 10 درصدکاهش پیدا می‌کند و برنامه‌ای داریم تا کاهش مجددی در قیمت روغن داشته باشیم.

رادمرد در واکنش به این سوال که چرا در حال حاضر عرضه روغن جامد در بازار کاهش یافته است، اظهارداشت: مشکل کارخانجات در مواد اولیه بسته‌بندی است که عمدتاً وارداتی است لذا تمهیداتی انجام شده است تا مواد اولیه برای بسته‌بندی حلب تهیه و در اختیار کارخانجات قرار بگیرد.

همچنین گزارش میدانی فارس حکایت از فراوانی روغن در بازار و فروکش کردن آن در بین خانوار دارد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها