امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52570
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صندوق بین‌المللی پول ، کریستین لاگارد که خود یک خانم است، رئیس صندوق بین المللی پول ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صندوق بین‌المللی پول ، کریستین لاگارد که خود یک خانم است، رئیس صندوق بین المللی پول گفت: مطالعه جدیدی که توسط  اقتصاد دانان ما انجام شده است، به مزایای قابل توجه اقتصادی که می‌تواند از افزایش مشارکت بانوان در نیروی کار حاصل شود، اشاره می‌کند.

وی افزود: مطالعه ما نشان می‌دهد با وجود برخی از بهبودها، پیشرفت‌ها برای هموار سازی حضور بانوان در عرصه کار متوقف شده است.

لاگارد ادامه داد: بالا بردن مشارکت زنان در بازار کار از طرق گوناگون به همه منفعت خواهد رساند.

وی با ذکر مثالی افزود: اگر تعداد زنان شاغل افزایش پیدا کرده و به مسطح مردان برسد، تولید ناخالص ملی در امارات عربی متحده تا 12 درصد، در ژاپن 9 درصد و در ایالات متحده تا 5 درصد افزایش خواهد داشت.

این مطالعه تحت عنوان مقاله ای با نام «زنان،کار و اقتصاد» به موانع مختلف سد راه  مشارکت زنان اشاره می کند: به گفته لاگارد در سطح جهان تعداد زنان در نیروی کار بسیار پایین تر از مردان باقی مانده است و تنها نیمی از زنان در سن کار به کار گرفته شده‌اند.

از زنان برای بیشترین مشاغل بدون مزد اتکاء می‌شود و زمانی که به آنها پولی پرداخته می شود با ازدحامی از آنها در بخش های غیررسمی و فقیر مواجه هستیم و همچنان به آنها کمتر از مردان در شغل مشابه حقوق پرداخت می شود.    

لاگارد در پایان گفت: مالیات دولتی و سیاست های هزینه و قوانین تنظیم کننده بازار کار می توانند برای کمک به افزایش اشتغال زنان اصلاح شود.

به عنوان مثال مالیات بر فرد به جای درآمد خانوار_ که در بسیاری از اقتصادها،مالیات اضافه بیشتری را بر نان آور دوم خانواده تحمیل می‌کند_می‌تواند بانوان را برای اشتغال ترغیب کند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها