امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52633
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بنیاد حکمت اسلامی صدرا، آبان ماه بیستمین سال فعالیت خود را در عرصه حکمت و فلسفه و نشر معارف و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بنیاد حکمت اسلامی صدرا، آبان ماه بیستمین سال فعالیت خود را در عرصه حکمت و فلسفه و نشر معارف و علوم اسلامی و شیعی پشت سر می‌گذارد، به همین مناسبت در نظر دارد همایشی به منظور بررسی وضعیت موجود و آسیب شناسی فلسفه و عملکرد بیست ساله‌شان برگزار کند.

براساس این گزارش، بدین وسیله از تمامی اساتید، پژوهشگران، دانشجویان، طلاب، مدرسان، دبیران و علاقمندان دعوت بعمل می‌آید در این همایش حضور یابند.

براساس این گزارش همایش در تاریخ هشتم آبان برگزار خواهد پذیرفت و علاقمندان می‌توانند از طریق این لینک http://www.mullasadra.org/Congress/r92.aspبرای برای ثبت نام اقدام کنند.

بنیاد حکمت اسلامی صدرا در سال 73 با نظر مقام معظم رهبری و با هدف نشر حکمت و فلسفه اسلامی پایه‌ریزی شد. در ابتدا این بنیاد فعالیت‌ خود را با برگزاری همایش جهانی ملاصدرا آغاز کرد و بدین منظور شورایی با ریاست آیت‌الله سید محمد خامنه‌ای تشکیل شد. هدف از برگزاری این همایش معرفی و بزرگداشت حکیم صدرالمتألهین شیرازی بود که در تاریخ اول تا پنجم خرداد سال 1378 باشکوه تمام برگزار گردید.

بنیاد حکمت اسلامی صدرا با اهداف زیر رسماً شروع به فعالیت کرد:

 ـ معرفی فلسفه اسلامی به ویژه مکتب ملاصدرا و آراء و اندیشه‌های او

ـ ترجمه، تصحیح و چاپ و نشر کتب ملاصدرا و دیگر آثار مربوط به این حوزه

ـ تقویت بنیان‌های حکمت و فلسفه و اندیشه دینی و بالا بردن سطح آن در جامعه

ـ‌ ارتباط با فیلسوفان و مراکز فلسفی در داخل و خارج کشور و مبادله افکار و اطلاعات و همکاری‌هایی از این قبیل

ـ ‌پژوهش و فعالیت‌های علمی ـ تحقیقی در حوزه فلسفه و ...
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها