امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52641
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه شبکه تلویزیونی «ان بی سی نیوز»، «حسن روحانی» روز دوشنبه در اولین سفر خود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه شبکه تلویزیونی «ان بی سی نیوز»، «حسن روحانی» روز دوشنبه در اولین سفر خود بعنوان رئیس‌جمهور ایران وارد نیویورک شد تا روز سه‌شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند و «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا نیز روز سه‌شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی دارد اما هنوز دیدار دو جانبه روسای جمهور ایران و آمریکا نامعلوم است.

این شبکه آمریکایی ادامه داد اوباما و همتای ایرانی‌اش با یکدیگر روز سه‌شنبه در سازمان ملل حاضر می‌شوند، سخنرانی آنها در مجمع سازمان ملل به ضیافت ناهار روسای کشورها ختم می‌شود. اگر هر دو آنها در این مراسم شرکت کنند، در یک اتاق غذا خواهند خورد اما هرگونه ژستی فراتر از آن برای هر دو کشور ایران و آمریکا که رهبران آنها برای بیش از سه دهه است با یکدیگر دیدار نکرده‌اند، تاریخی خواهد بود.

«هومن مجد» روزنامه نگار و مفسر آمریکایی ایرانی‌ تبار که برای روزنامه‌ نیویور‌ک‌تایمز و نیویورکر کار کرده است، در اینباره گفت که برای روسای جمهور ایران و آمریکا حتی دست دادن بسیار بی‌سابقه خواهد بود.

«سوزان مالونی» یکی از اعضای مرکز سیاست خاورمیانه سابان و اندیشکده بروکینگز اعلام کرد که کاخ سفید اعلام کرد که هیچ دیداری برنامه‌ریزی نشده است، اما حتی یک تعامل مختصر و صامت، بعد از سالها دوری می‌تواند این مسئله را بیان کند که کاخ سفید و جمهوری اسلامی ایران اطمینان دارند که این فقط یک اغواگری نیست و چیزی چشمگیر تر است.

وی ادامه داد: در این نقطه، من تقریباً نگرانم که اگر ما هیچ تماس مستقیمی نداشته باشیم، در طرف ایرانی ناامیدی و نفرت به وجود آید. خطراتی برای هر دو طرف وجود دارد.

«مری مل فرنچ»، رئیس امور تشریفات در دولت کلینتون پیش‌بینی کرد که هرگونه تعامل و رد و بدل شدن عقاید خوشایند و زودگذر است و هیچ کس بی‌اعتنایی نخواهد کرد. وی گفت: تفاوت‌های ظریفی برای هر دو کشور وجود دارد و همه آگاهی دارند که مردم به تماشا خواهند نشست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها