امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52646
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ همزمان با سفر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به نیویورک و حضور در شصت و هشتمین ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ همزمان با سفر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به نیویورک و حضور در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، انجمن دانش آموختگان علوم سیاسی دانشگاه تهران با ارسال نامه‌ای سرگشاده خطاب به باراک اوباما عذرخواهی رسمی امریکا از مردم ایران را اولین پیش شرط برای مذاکره عنوان و نکاتی را به وی پیرامون تحولات اخیر ایران و جهان گوشزده کردند.

در این نامه خطاب به اوباما آمده است: این روزها تحولات جدیدی در عرصه جهانی بوقوع پیوسته است، طی ماه‌های گذشته انتخابات یازدهم ریاست جمهوری ایران با حضور طیف های مختلف مردم برگزار شد و دکتر حسن روحانی با آرای اکثریت ملت ایران به عنوان رییس جمهور جدید انتخاب گردید و امروز بعد از سه ماه از این جشن بزرگ ملی، ایشان برای حضور در شصت و هشتمین نشست عمومی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است.

این نامه می‌افزاید: همزمان با این تحولات، زمزمه‌های مختلفی در رسانه‌های بین المللی از احتمال مذاکره ایران و امریکا شنیده می‌شود، اما ظاهرا عده‌ای تصور کرده‌اند که مردم ایران به راحتی جنایت‌های متعدد دولت امریکا طی 60 سال اخیر را از یاد برده‌اند.

انجمن دانش آموختگان علوم سیاسی دانشگاه تهران در این نامه تاکید می‌کند: جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان علوم سیاسی دانشگاه تهران به نمایندگی از دانشگاهیان ایران اعلام می‌کنیم نه تنها هیچ پیش شرطی برای مذاکره با دولت امریکا در این باره معقول و پذیرفتنی نیست بلکه آن را ظلمی بزرگ در حق مردم کشورمان  می‌دانیم و در مقابل اعلام می‌کنیم که یک پیش شرط منطقی و عادلانه برای مذاکره با امریکا وجود دارد و آن هم عذرخواهی رسمی شما به عنوان رئیس جمهور امریکا از مردم بزرگ و غیرتمند ایران است؛ این عذرخواهی نیز نباید به عنوان یک ژست سیاسی بلکه با عمل دولت امریکا همراه باشد تا بلکه بخشی از جنایات بزرگ شما و پیشینیان‌تان نسبت به مردم ایران جبران شود.

این نامه در پایان تصریح می‌کند: تاکید می‌‌کنیم که امروز افکار عمومی دنیا به خوبی می‌داند آن طرفی که برای مذاکره لحظه شماری می‌کند و به دنبال احیای آبروی از دست رفته خود به سبب جنایات پرشمارش است، دولت امریکاست. لذا امیدواریم شما با تجربه اندوزی از گذشته و اصلاح مشی عمومی دولت تحت مدیریت خود، بیش از این با آبروی مردم کشورتان بازی نکرده و با عذرخواهی رسمی از ملت بزرگ و متمدن ایران، منتظر پاسخ دولت جمهوری اسلامی جهت تصمیم گیری برای مذاکره با دولت امریکا باشید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها