امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52661
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه معتقد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه معتقد است که روسیه تنها تا حدود مشخصی باید با کشورهای غربی به مصالحه بپردازد و لازم است تا خط‌مشی مستقل خود را در خصوص مسائل بین المللی، بخصوص در رابطه با سوریه، دنبال کند.

این مقام بلندپایه دوما یادآور شد: این نظریه بسیار خطرناکی است که برخی می‌گویند روسیه تنها در صورت همراهی با کشورهای غربی می‌تواند به چیزی دست یابد.  

پوشکوف که امروز در صحن دومای روسیه سخنرانی می‌کرد، گفت: سازش حد و مرز دارد. ما در خصوص مسئله لیبی تا حداکثر امکان سازش بخرج دادیم و چه شد: همه بازنده شدند. اکنون ما نباید از هدف اصلی آمریکا در سوریه که تغییر رژیم آن است حمایت کنیم. هدف اصلی آمریکا نه حل مشکل تسلیحات شیمیایی در سوریه، بلکه سرنگونی رژیم بشار اسد است.

به عقیده این مقام دوما، باراک اوباما از طرح عملیات نظامی علیه سوریه صرف‌نظر نکرده است، چرا که نمی‌خواهد تا در داخل مریکا بعنوان رئیس‌جمهوری ضعیف تلقی شود.

پوشکوف همچنین یادآور شد: آغاز جنگ در سوریه در این کشور اهرمی برای توسعه تروریسم در سراسر منطقه بوجود خواهد آورد که می‌تواند حتی به قلمرو نفوذ پیمان امنیت جمعی نفوذ کرده و این منطقه را نیز تهدید کند.

به عقیده وی، بی ثباتی اوضاع در سوریه حتی می‌تواند برای ایران هم عواقب منفی به همراه داشته باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها