امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52662
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، نهادهای انتظامی تاجیکستان می‌گویند یک گروه مسلح تروریستی را بازداشت کرده‌اند که به طور مخفی در شهر ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، نهادهای انتظامی تاجیکستان می‌گویند یک گروه مسلح تروریستی را بازداشت کرده‌اند که به طور مخفی در شهر دوشنبه فعالیت کرده و قصد انجام عملیات تروریستی را داشتند.

بنابر اطلاع یک کارمند وزارت کشور تاجیکستان که نخواست نامش فاش شود، این گروه شامل 10 نفر افراد مسلح از اعضای «حرکت اسلامی ازبکستان» و جماعت «انصارالله» بوده‌اند.

گفته می‌شود این گروه قصد داشتند در پایتخت تاجیکستان و اطراف آن اقداماتی از قبیل گروگانگیری انجام دهند.

برطبق اطلاعات رسمی، در نتیجه عملیات ویژه کارمندان کمیته امنیت ملی تاجیکستان، از این گروه مقداری مهمات، وسایل مخابراتی، سیم‌های گوناگون و دیگر موارد مخصوص تهیه مواد منفجره مصادره سده است. 

این درحالی است که این سازمان اقرار کرده است که جوانان را برای آموزش عملیات تروریستی به خارج از کشور انتقال می‌دادند.

بنابر اطلاعات دریافتی، این گروه که رهبری آن را «علیمراد مخداف» شهروند تاجیکی برعهده داشت، قصد داشتند در چهار منطقه از شهر دوشنبه مواد منفجره کار بگذارند.

این شهروند تاجیکی آموز‌ش‌های نظامی را در منطقه وزیرستان پاکستان فراگرفته و در بازجویی اعتراف کرده که در سال 2011 با رهبران حرکت اسلامی ازبکستان و جماعت انصارلله بیعت کرده است.

در حال حاظر دستگیر شدگان در بازداشت مخصوص کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان بسر می‌برند.

این درحالی است که وزارت کشور تاجیکستان از افشای اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرده و در سامانه رسمی این وزارتخانه آمده است که اطلاعات بیشتر در مورد این رویداد امشب (24 سپتامبر) ساعت 20 از شبکه اول تلویزیون تاجیکستان پخش خواهد شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها