امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52674
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «عیون»،  سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بیروت از دوم اکتبر(10 مهر) با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «عیون»،  سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بیروت از دوم اکتبر(10 مهر) با حضور 77 فیلم برگزار می‌شود.

بنابر این گزارش این جشنواره سال جاری نیز چون سه  دوره گذشته خود شاهد حضور یک فیلم ضدایرانی است و در این دوره فیلم «پرده بسته» اثر جعفر پناهی را پذیرفته است.

فیلم جعفر پناهی در کنار فیلم‌هایی از فرانسه، ایتالیا، آمریکا و لبنان در بخش «پانورامای بین‌الملل» این جشنواره حاضر شده‌اند.

سال گذشته این جشنواره شاهد حضور فیلم «باغبان» ساخته محسن مخملباف در مدح بهائیت بود و به آن جایزه داد و در دو سال پیش از آن پذیرای فیلم‌های حنا مخملباف بود و به فیلم «زندگی سگی» وی جایزه داد.

البته برگزاری این جشنواره با حضور فیلم‌های ضدایرانی مورد اعتراض جریان‌های مقاومت قرار گرفته تا جایی که در سال 1389 پخش «روزهای سبز» حنا مخملباف ممنوع اعلام شد.

«پیر ابی‌صعب» منتقد سینمایی لبنانی و دبیر صفحه فرهنگی روزنامه الاخبار لبنان با اشاره به نحوه فعالیت مسئولان برگزاری جشنواره بیروت، می‌گوید: مسئولان این جشنواره اهتمام زیادی به فیلم‌های آزار دهنده و سیاه دارند که مشکلات نظام‌های حکومتی، مشکلات ادیان، روابط اجتماعی و طبقه‌های اجتماعی از این جمله است.

بنابر این گزارش، در این جشنواره که 10 اکتبر(18 مهر) پایان می‌یابد، همچنین 7 فیلم مستند و 16 فیلم کوتاه و بخش‌های فیلم‌های حقوق بشر، کودک، آشپزخانه و غذا را به نمایش در می‌آورد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها