امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52679
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این نشست سه مطلب مهم مطرح در ادبیات انقلاب اسلامی مورد بازخوانی قرار گرفت. بررسی تفاوت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این نشست سه مطلب مهم مطرح در ادبیات انقلاب اسلامی مورد بازخوانی قرار گرفت. بررسی تفاوت میان تبلیغ و نظام سازی اسلامی نخستین موضوع مطرح در این نشست بود. نظام سازی اسلامی یکی از مهمترین مطالبِ مطرح در ادبیات انقلاب اسلامی است؛ که در این نشست، فلسفه، روش و نقشه آن مورد بررسی اجمالی قرار گرفت. بر اساس مفاهیم مطرح در «اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی» نظام سازی ذهنی ریشه و گام نخستِ نظام سازی اسلامی محسوب می‌شود.

همچنین در بخش دوم این نشست - بعد از تبیین اجمالی مفهوم نظام سازی اسلامی- تعریفی اجمالی از مرحله­ی دولت اسلامی ارائه شد. با توجه به مبنا بودن مسئله نظام سازی اسلامی برای انقلاب اسلامی؛ دولت اسلامی به «نظام سازی تفصیلی اسلامی» تعریف شد. مرحله دولت اسلامی؛ سومین مرحله از مراحل پنج گانه انقلاب اسلامی برای دستیابی به تمدن اسلامی است.

در قسمت پایانی این نشست؛ چگونگی نظام سازی اسلامی مورد بررسی قرار گرفت؛ که در نهایت «پردازش موضوعات جهت ساز»؛ به عنوان راه نظام سازی اسلامی معرفی شد.

 نشست بعدی این کارگروه اول آذر ماه برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار